İnsanlığın Dünya dışında bir geleceği var mı?

İnşallah da daha ekonomik ve teknolijik acıdan oldugu kadar insani açıdan da gelişmemiz lazım. Hep bana rebbana diyen adam çok daha.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun temeli "eğitim" işte. Adam boşuna eğitimin üstünde bu kadar durmuyor. Bak 1923'ten 1950'ye kadar ne yapılmış ve 1950'den sonra ne yapılmamış. Cahil kaldı halk, toprağa/betona vb. şekil vermek başka, insan yetiştirmek başka.

Egitim başka hocam. İnsan egitmek baska. Biz de okuduk da bizden zeki olanlar adam degildi. O insanlar evlatları olacak korkuyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki her şeyin nedeni eğitim. Ağaç yaşken eğilir, toplum henüz genç iken eğitirsin. Eğitimden sadece zanaat anlama.

Var. Ama o zaman geldiginde, yani dunya disina giden biyolojik canlilar ile 21.yy da yasayan bizler ayni canlilar olmayacagiz buyuk ihtimalle. O teknolojiye sahip oldugumuzda, yani dunya disinda uzak ve yasanabilir bir gezegende koloni kurabilecek teknolojimiz oldugunda, kendi genetik muhendisligimiz ile biyolojik yapimizi da degistirmis olacagiz. Yari insan- yari makine stayla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı