İnsanlığın Dünya dışında bir geleceği var mı?

Dennise

Hectopat
Asil soruyu basliga sigriramadim.
Dunyayi ihmalkarligimiz dolayisi ile batan bir gemi haline getirdigimizi dusunelim, ve dis uzayda yasam olan bir gezegen kesvedersek istilaci olarak mi gideriz siginmaci olarak mi ?

Bizi surekli diplomasi ile uyutan Amerika baska gezegenlere de elini onden uzatip, arkalarindan onlari da istila edecek hamleler yapar mi ?
Boyle bir durumda gezegenler arasi bir Politikada Amerika`nin dunyayi temsil etmesini destekler misiniz ?

Asil soruyu basliga sigriramadim.
Dunyayi ihmalkarligimiz dolayisi ile batan bir gemi haline getirdigimizi dusunelim, ve dis uzayda yasam olan bir gezegen kesvedersek istilaci olarak mi gideriz siginmaci olarak mi ?

Bizi surekli diplomasi ile uyutan Amerika baska gezegenlere de elini onden uzatip, arkalarindan onlari da istila edecek hamleler yapar mi ?
Boyle bir durumda gezegenler arasi bir Politikada Amerika`nin dunyayi temsil etmesini destekler misiniz ?
Şahsen ben desteklerim, bana kalıırsa ABD 51. Bölge'de çok yüksek teknolojili cihazlar saklıyor ve bunu hiç kimseye açıklamıyor. Eğer dünyanın sonu gelirse de tüm insanlığı ABD'nin kurtaracağını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir şey olduğumda "mecburiyet" gereği sığınmacı oluruz. Ancak "mecburiyet" yüzünden bir çok şey öğrenen insanlık bu bilgiyi bir sonrakinden muhakkak istila için kullanır.

Evet, ABD'nin temsilci olmasında sakınca görmezdim.

Öncelikle biz gidemeyiz, gerekli teknolojiye sahip olan ülkeler ve bu ülkelerde bulunan refah seviyesi yüksek olan vatandaşlar gitme hakkına sahip olur. Şu an zaten dünyanın en büyük problemi giderek artan nüfus, dolayısıyla bu kalabalıktan ötürü kaynak tüketimi de artmış durumda. Gereksiz nüfus artışından kurtulmak amacıyla gücü yetmeyen ülkeleri elemeye çalışırlar, desteğinizi gösterip göstermemeniz pek de umurlarında olmaz.

Desteklerim diyenleri de anlamış değilim... Şu an Amerika hala kendi kıta sınırları içerisinde bulunan petrol rezervlerini kullanmıyor, onun yerine Arap ülkelerinden temin ediyor. Yani sizi birinin düşündüğü falan yok; olası bir ''son'' durumunda Amerika insanlığı değil, kendini kurtarmaya çalışacaktır.

Amerika kim, gezegen temsili kim? Irak ile bile 2 3 sene ugrastı. Elinde ney var ki Amerika'nin? 1000 tane F16 1000 tane tank. Onlari tasiyacak gemi lazim, yakit lazım. Baya ileri düzey bir hayal kurmuşsun. Filistin'de zulum gören insanlara göz yumanları mı destekleyelim? Kafana sık daha dert tasa kalmaz. Neden hayallerinde ülkeni daha büyük yerlerde görmüyorsun? Amerika çok mu iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı