Instagram hesabı askıya alındı

Onur Polat

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Instagram hesabım askıya alındı sanırım. Instagram'a girmeye çalıştığımda:

1709212080295.png

Bu ekran geliyor. Hiçbir türlü spam içerik kaldırıldı kısmına basınca hiçbir şey göstermiyor neler kaldırılmış göremiyorum. İkisinde de 29 şubat yazıyor yani bugün olmuş ama göremiyorum. Tümünü gör kısmına basınca da şöyle oluyor.

1709212143426.png

Kaldırılan içeriklere girince error veriyor.

1709212193869.png

F5 atsam yenilesem de düzelmiyor aynı hatayı alıyorum. Diğer altındaki seçeneğe tıklayınca da şu kısma atıyor.

1709212252145.png

Yani bu sayfada Instagram kullanabilirsin yazıyor ama aynı zamanda hesabımın askıya alındığı söyleniyor ben hiçbir şey anlamadım. Telefondan girmeye çalışınca kaldırılan içerik kısmına 1 tane yorumum görünüyor kaldırılmış yorumum. O da haziran ayında kaldırılmış yani karar o zaman verilmiş olarak görünüyor yani 259 gün önceki bir olay yüzünden bugün askıya alınmış olduğum söyleniyor ve sadece 1 yorum yüzünden olarak görünüyor. O yorumda da bir grup insana saldırganlık yaptığım gibi bir şey yazıyor. Yorumum şöyle "şu an Yunan tohumu değilsen Atatürk sayesinde *mk" sansürsüz şekilde yazdım burada sansür ekledim sadece forumda. Yani burada ırkçılık gibi bir şey ben göremiyorum hiçbir türlü bir ırkı aşağılamamışım. Tarih bilgisine göre Türkiye Yunan işgali altındayken Atatürk sayesinde geri alınan topraklar olduğundan dolayı Atatürk olmasaydı Yunan olarak doğacaktın demek oluyor bu yorum ve hakaret veya aşağılamak içermiyor bence. Maksimum "*mk" kelimesinden askıya alınmış olabilir. Ama bence sırf o kelimeyi kullandım diye askıya alınmamıştır çünkü Instagram o kelime kısaltmasını kullanan insan dolu. Ayrıca 1 yorum görünüyor yine mantıksız sırf 1 yorum üzerinden askıya alındığı söylenmesi. Hata yapılmış olabilir mi veya Instagram'da çalışan bir ırkçı kişi yorumumu görüp Türk düşmanlığı yapmak isteyerek bilerek askıya almış olabilir mi? Legal yolla yapmadığı için hesap durumuna girince kullanabilirsin yazıyor yani arada kalmış gibi gösterip askıya almış olabilir mi? "[email protected]" e-mail attım konu ile alakalı ama tam olarak bilgisi olan var mı ne yapmalıyım? Mantıken itiraz belgesi doldurup atamıyorum da hesabım kullanılabilir yazdığı için ama aynı zamanda askıya alındığı için.

İlk attığına göre de 2 içeriğin kaldırılmış gözüküyor. Ban yemeni isteyen biri profilinde bir şeyleri şikayet etmiş olabilir iyi düşün bir videona müzik falan koymuşsan teliften şikayet etmiş olabilirler misal.
Insta'nın banlama işlemi çok sıkıntılı zamanında ondan bundan kapanan hesaplarıma kolay girişten girdiğimde bir sorun oldu gibi bir şey diyip sayfayı arka arkaya durmadan yeniliyodu mesela uygulamayı kapatmadan normal hesabıma geri bile dönemiyodum. Çok düzgün ve mantıklı bi süreç zaten bekleme yani.
Uygulamayı komple silip yüklemeyi deneyebilirsin bi. Ya da instagram help center var göz atabilirsin.

İyide orada kaldırıma sebebi spam diyor telif demiyor 2 içerik spamdan ötürü kaldırılmış ve tıklayıp göremiyorum. Yani mantıken görebiliyor olmam gerekmiyor mu üstlerine tıklayınca neyin neden kaldırıldığı hakkında bilgi alabilmek için. Ayrıca hesabım gizli yani beni takip ediyor olması lazım profilimdeki bir şeyi kaldırabilmesi için. Bunca şeye rağmen eğer hesabım askıya alındıysa neden hesap durumunda kullanılabilir yazısı çıkıyor. Yani hesap durumuna bakınca şimdi bu Instagram özelliklerini kullanabilirsin yazısı var yani askıya alınmadığı gösteriliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı