Instagram meme kültürü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çoğu post faceboook gruplarından çıkma genellike 100.000 takipçisi ve daha fazla takipçisi olan sayfalarda şeffaf kargo reklamları,butik reklamları veya saçma sapan postlar görmek mümkün.

Kavga çıkarmak istemiyorum ama hiçbir yer o kadar da orijinal miim yapamıyor. Burdurland'tekiler Instagram'dakilere çamur atar, Instagram'dakiler de karşı tarafa çamur atar ama hiç kimse orijinal template'lerin nereden geldiğini söylemez. Bu yüzden iki tarafı da sevmiyorum.

Ayrıca sadece Burdurland diye bir meme subreddit'i yok. Açıkçası bana bayağı kalitesiz bir subreddit gibi geliyor. Beni kızgın yağmuruna tutacaklar lütfen konudan ayrılsın, burada kendi fikrimi beyan ediyorum.

Çalıntı olduğu için kültür olarak görmüyorum, aynı gönderiyi 29 kere görüyoruz. Hadi Insta'dan yapıyorlar diyelim, ama onu bile Reddit'ten çalıyorlar.

Yani son zamanlarda çıkan 40, 50, 30 ve 20 binlik sayfalar var. Bunlarda güldüren içerik çıkabiliyor ama geri kalan tüm Instagram mizah grupları kötü. Türkiye Reddit sayfalarından kötü olamazlar ama yine de kötüler. Mizahın iyisi şu anda Facebook'da dönüyor. Bgy, nüktedanlar, manofdoz, ak sakallılar cemiyeti, hür biraderler loncası, vs.

1605635501593.png

Geri
Yukarı