Instagram ve telefon nasıl bırakılır?

darkgamer

Hectopat
Instagram tamamen çöp olmasına rağmen sürekli telefondan Instagram'a giriyorum cidden kullanırken eğlenmiyorum ama bir yandan da bırakamıyorum. Sanırım bunun sebebi keşfetin sonsuza kadar durmadan akması. Tamamen silmem mümkün değil ama bırakmak istiyorum. Telefona gelirsek onu da bırakmak istiyorum. Eski insanlar nasıl telefon olmadan yaşayabilmişler aklım almiyor, telefonum olmadan önce ne yapıyordum onu da aklım almıyor. Telefonu kullanmadan hayatımı nasıl yaşarım eski insanlar gibi gerçek hayatın tadını nasıl çıkarırım?

Ben bunun çözümünü telefondaki her şeyi silmekle buldum. Telefonumda Whatsapp bile yok. Şaka gibi gelebilir ama bana ulaşmak isteyen arasın. Bu sebeple telefonumu dahi aramıyorum.

Telefonumda sadece Authy var.

Eğer silmek istemiyorsanız da oraya girmenizi engelleyecek bir şey bulun.

Yani telefona kolay ulaşabildiğin için eline alıp sürekli Instagram keşfette geziyorsun yüksel ihtimalle. Instagramı telefondan silersen bilgisayardan günde en fazla 1-2 kere bakarsın. Çözümü tamamen bırakmakta değil azaltmakta aramak lazım. Tamamen Instagramı siliyim bırakayım dersen birkaç gün sonra yükleyip kullanmaya devam edersin.

Instagram'ı bir süreliğine silebilirsin, sen ne kadar kaydırsan da o keşfet bitmiyor çünkü sonsuza kadar sürecek şekilde tasarlanmış mesela ben Twitter ve YouTube'u bıraktım çünkü artık tüketecek içerik kalmadı ve sıkıldım, sadece Discord ve Technopat'ta dolaşıyorum.

Instagram da burası da vakit kaybı sana bir şey katmayan aksine götüren platformlar. Zaten sınav yılın vs. gibi bir durum söz konusuysa doğruca tuşlu telefona geçmek en mantıklısı. Telefondan kaldır gitsin en kötü ihtimalle.

Geri
Yukarı