Instagram vs Twitter vs TikTok

İnstagram yerine TechnoPat'a giriyorum. Tiktok zaten yok Twitter'da da karı kız yakip ettiğim için haber çıkmıyor. Haberi Forumdan alıyorum.

TikTok tarafında takip ettiğim belli içerikler var ve hoşuma gidiyor Instagram = TikTok zaten adminler videoları TikTok'tan çalıyor fakat TikTok keşfeti tam rezalet akıl sağlığına zararlı.

İnstagram yerine Technopat'a giriyorum. TikTok zaten yok Twitter'da da karı kız yakip ettiğim için haber çıkmıyor. Haberi Forum'dan alıyorum.
Teknoloji dışına çıktığımda burası yetersiz kalıyor. Hatta bazen teknoloji konusunda bile yeterli gelmiyor.

TikTok tarafında takip ettiğim belli içerikler var ve hoşuma gidiyor Instagram = TikTok zaten adminler videoları TikTok'tan çalıyor fakat TikTok keşfeti tam rezalet akıl sağlığına zararlı.
Keşfeti düzeltmek mümkün mü peki?

Reddit de fena bir seçenek değil gibi sanki.

TikTok tarafında hiç yararlı içerik yok mu?

Her iki veya üç programının da elbette kusurları var. Ancak TikTok başlı başına kusur olarak görüyorum. Elbette komik veya yararlı içerikleri de var. Ancak Instagram veya Twitter gibi karşılaştırmaya sokulacak kadar değildir.

Güncel haberlere çabucak erişmek istiyorsan Twitter veya Reddit, her anlamda eğlenmek ve arada da bilgi paylaşımı görmek istiyorsan Instagram. TikTok tam bir çöplük.
Dünya'da meme şu an TikTok'ta dönüyor. Instagram'da gördüğün meme'ler hepsi TikTok'tan çıkma, yabancı içerik üreticilerini izlediğiniz ve TikTok algoritmasını bozmadığınız sürece eğlence konusundaki en iyi sosyal medya.

Instagram kullanırsan güncel haberler konusunda biraz geriden, Twitter kullanırsan mizah konusunda geriden gelirsin. TikTok kullanırsan ki kullanmamanı tavsiye ediyorum. Uygulama izinleri ve kişisel veriler meyve tabağı olan bir platform. Ayrıca içerik konusunda da malum seviye biraz düşük. Şunu yapabilirsin. İlgilendiğin kategoriler için belirli kişiler olur her platformda. Kimisi en güncel haberi anlık paylaşır, kimisi futbol ile alakalı bütün olayları paylaşır, kimisi oyun içerikleri paylaşır. Sana tavsiyem bu tarz sayfaları yalnızca Instagram üzerinden takip etmen. Bu arada Twitter gündemi ve kullanıcıları ruh sağlığına zararlı, ne kadar işi gücü olmayan troll ve düşük zekaya sahip kişiler varsa orada toplanmış ve akşama kadar birbirlerine sallıyorlar.
Twitter ve TikTok konusunda aynı düşünüyorum. Instagram ve Reddit ikilisinden hangisi olur peki?

Arkadaşlar Twitter demiş fakat Twitter'dan gelen hiçbir haberi duymak istemiyorum. Yalan ve kötü haber, siyaset ve eski Türk alfabesiye yazılmış bin tane Türk bayraklı AKP'li dayı hesabı görmek istemediğimden Twitter kullanmıyorum. Onun yerine Reddit kullanabilirsin hem haber alırsın hem de Instagram'daki çoğu paylaşımı görebilirsin. Bunların arasından seçimim Instagram olur en azından arkadaşlarınla sohbet edersin.

Geri
Yukarı