Instagram'a attığım video yüzünden okulum dava açabilir mi?

Selam arkadaşlar. Instagram'a okulda çektiğim bir videoyu attım. Kaldırmak için henüz geç değil. Okulda çektiğim için biraz endişelerim var. Ama hiçbir şekilde okulun ismi sanı geçmiyor. Sizce bir şey olur mu?
Biraz büyümen lazım kardeşim 2 3 yıl sonra bu yaptığından utanç duyacaksın bana göre.

Verirlerse gerekçeleri ne olur?
M.E.B ortaöğretim kurumları disiplin yönetmeliğinde ki maddelere göre disiplin cezası verebilirler, en basitinden "ders araç ve gereçlerini amacı dışında kullanmak" "bilişim araçlarını amacı dışında kullanmak" gibi ancak bu tip davranışlar en fazla kınama cezası ile uygulanır.

Siz belli bir gruba mı dahilsiniz? Sosyal mecrayı, hayatın dışında ysentetik bir ortam zannedenler veya aptığının sonuçlarını kestiremeyenler grubu ya da amaçsız, boş beleş işler grubu. Biri birilerine saydırır, öbürü tahtada zenci üstünde eşek anırtır. Hâle bak.

Hayır işimi tek başıma görürüm. Amacım eğlenmek ve kendi çapımda da bunu başarıyorum. Siz çok dolu dolu bir vatandaş olmalısınız böyle dediğinize göre. Nadirde olsa böyle kültürlü insanların hala var olmasını bilmek beni gerçekten onurlandırıyor. İyi ki varsınız. 🙏 🙏

M.E.B ortaöğretim kurumları disiplin yönetmeliğinde ki maddelere göre disiplin cezası verebilirler, en basitinden "ders araç ve gereçlerini amacı dışında kullanmak" "bilişim araçlarını amacı dışında kullanmak" gibi ancak bu tip davranışlar en fazla kınama cezası ile uygulanır.
Hatırı sayılır bir okul değilse dediğiniz şeylerin hiç biri olmaz. En fazla müdür odasına çağırıp dediklerinizi yapacağım diye tehdit eder. Ama yönetmeliğe uyan disiplinli bir okul ise kınama cezasına kadar işin peşini bırakmazlar.

Biraz büyümen lazım kardeşim 2-3 yıl sonra bu yaptığından utanç duyacaksın bana göre.

Olabilir. Fikirler zaman içerisinde değişebilir, olgunlaşabilir. Herkes hayatında yaptığı hiçbir şeyden sonsuz onur veya gurur duymaz. Şu anlık bunlar pek de umurumda değil.

Hayır işimi tek başıma görürüm. Amacım eğlenmek ve kendi çapımda da bunu başarıyorum. Siz çok dolu dolu bir vatandaş olmalısınız böyle dediğinize göre. Nadirde olsa böyle kültürlü insanların hala var olmasını bilmek beni gerçekten onurlandırıyor. İyi ki varsınız. 🙏 🙏

Bilmem, beni tanımadan hakkımda bir şeyler düşünebildiğinize göre benden daha yetkin bir insansınızdır. Genelde olaylarla ilgilenirim, olaydan ötürü kişinin geneli hakkında bir çıkarımda bulunmamaya çalışırım.

Bilmem, beni tanımadan hakkımda bir şeyler düşünebildiğinize göre benden daha yetkin bir insansınızdır.
Siz belli bir gruba mı dahilsiniz? Sosyal mecrayı, hayatın dışında sentetik bir ortam zannedenler veya yaptığının sonuçlarını kestiremeyenler grubu ya da amaçsız, boş beleş işler grubu. Biri birilerine saydırır, öbürü tahtada zenci üstünde eşek anırtır. Hâle bak.
İronik.

M. E. B ortaöğretim kurumları disiplin yönetmeliğinde ki maddelere göre disiplin cezası verebilirler, en basitinden "ders araç ve gereçlerini amacı dışında kullanmak" "bilişim araçlarını amacı dışında kullanmak" gibi ancak bu tip davranışlar en fazla kınama cezası ile uygulanır.

Okul kurallar konusunda biraz esnek davranan türlerden. Kıyafet olsun giriş çıkışlar olsun çok öğrencilere esnek davranılabiliyor. Yani bu videonun da onlara giderse olay çıkaracağını zannetmiyorum şahsen.

Hatırı sayılır bir okul değilse dediğiniz şeylerin hiç biri olmaz. En fazla müdür odasına çağırıp dediklerinizi yapacağım diye tehdit eder. Ama yönetmeliğe uyan disiplinli bir okul ise kınama cezasına kadar işin peşini bırakmazlar.
Dedikleriniz maalesef doğru.Aslında her şey okullarda ki yönetici arkadaşlarımız da bitiyor, ülkemiz de eğitim eşitliği olmadığı için dediğiniz gibi belli başlı okullarda ve gerçek anlamda idealist yöneticiler bu tip davranışları ceza ile karşılıyor.

Geri
Yukarı