Instagram'i seviyor musunuz?

oranoranti

Picopat
Daha fazla  
Boyle bir konu acma sebebim aslinda dusuncelerimden bahsetmek icin. Insanlarin hayati veya paylasilan memelerden bahsetmiyorum ben kullanicalardan bahsediyorum.

Herhangi bir videonun gerçekten konusu ne olursa olsun, yorumlarin da nefret, assagilama, kufurler, kavgalar gormekten biktim.

Şey diyecek olabilirsiniz şu an kurallari olan bir forumdasin orasi ucsuz bucaksiz fake hesaplarin, iyinin, kotunun oldugu bir ortam.
Haklisiniz ama bu normal degil bence.

Bu gorusum Türkler uzerinedir, yabancilarda gormedim hiç. Bu insanlar neden bu kadar agresif yani neden? Ulkenin hali belli durumu vs evet ama neden bir insan kendi halkini asagiya cekmek icin gayret ve caba sabreder?

Olaya gelirsek yazi yazmayi şu an olduğu gibi mesela hosuma gidiyor konuşmak vs. ama Instagram'a yorum atmaktan çekiniyorum ve nefret ediyorum oysaki ne bir linc yedim ne de kavga ettim. Bu sebeple artik yorumlari acmamaya karar verdim.

Ulkeler uzay veya yapay zekaya milyar dolarlar harcarken bizim bu halde olup gelisememiz anormal gelmiyor pek.
Ulkeyi zaten din ikiye boluyor orasi ayri bir konu. Bu basligimi derinlestirirsek eminim siyasete, topluma, inanis ve mezhep ve irklara kadar gidecegini dusunuyorum.

Benim gibi dusunen hocalarim var ise istedigini belirtip söylesin karşıda cikabilir sag olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyle bir konu acma sebebim aslinda dusuncelerimden bahsetmek icin. Insanlarin hayati veya paylasilan memelerden bahsetmiyorum ben kullanicalardan bahsediyorum.

Herhangi bir videonun gerçekten konusu ne olursa olsun, yorumlarin da nefret, assagilama, kufurler, kavgalar gormekten biktim.

Şey diyecek olabilirsiniz şu an kurallari olan bir forumdasin orasi ucsuz bucaksiz fake hesaplarin, iyinin, kotunun oldugu bir ortam.

Bu gorusum Türkler uzerinedir, yabancilarda gormedim hiç. Bu insanlar neden bu kadar agresif yani neden? Ulkenin hali belli durumu vs evet ama neden bir insan kendi halkini asagiya cekmek icin gayret ve caba sabreder?

Olaya gelirsek yazi yazmayi şu an olduğu gibi mesela hosuma gidiyor konuşmak vs. ama Instagram'a yorum atmaktan çekiniyorum ve nefret ediyorum oysaki ne bir linc yedim ne de kavga ettim. Bu sebeple artik yorumlari acmamaya karar verdim.

Ulkeler uzay veya yapay zekaya milyar dolarlar harcarken bizim bu halde olup gelisememiz anormal gelmiyor pek.
Ulkeyi zaten din ikiye boluyor orasi ayri bir konu. Bu basligimi derinlestirirsek eminim siyasete, topluma, inanis ve mezhep ve irklara kadar gidecegini dusunuyorum.

Benim gibi dusunen hocalarim var ise istedigini belirtip söylesin karşıda cikabilir sag olun.

Ben genel olarak YouTube dışında sosyal medyadan nefret eden bir insanım diyeceklerim tamamiyle benim şahsi görüşümdür sosyal medyadan sonra insanlar çok bozuldu çünkü insanın tamamiyle dopamin sisteminin zayıflığına dayanan bir sistem yaratmışlar ama sıkıntı burada da değil insanlar her zaman hayatta en iyi olduğu zamanları çekip atıyorlar hikayeler paylaşıyorlar %90-95'i ile görüşmediğimiz insanları bu sebeple kıskanıyoruz "bak ne güzel hayatlar yaşıyorlar bir de bana bak" diye sitem ediyoruz yani tamamiyle samimiyetsiz yapay bir ortam bir de dediğiniz gibi artık agresiflik vs. de çok artmış durumda bence insanın bunlardan sıyrılması lazım yoksa kendi şahsiyeti ve gelişimi için saf zarardan başka bir şey değil.

Hocam bir videoda en ufak dil sürtüşmesi olsa 1000 yorumun 999 tanesi dalga geçen daha küçük yaştaki çocuklar oluyor çok değişik en ufak şey yazsan yorumlara çok sinirleniyorlar iki üç arkadaşla konuşmak için kullanıyorum onun dışında girmek için nedenim yok.

Ortamı falan güzel, başka ortam da olmadığı için mecburuz fakat Filistin paylaşımlarının kaldırılmasından dolayı çok kızgınım.

Ben genel olarak YouTube dışında sosyal medyadan nefret eden bir insanım diyeceklerim tamamiyle benim şahsi görüşümdür sosyal medyadan sonra insanlar çok bozuldu çünkü insanın tamamiyle dopamin sisteminin zayıflığına dayanan bir sistem yaratmışlar ama sıkıntı burada da değil insanlar her zaman hayatta en iyi olduğu zamanları çekip atıyorlar hikayeler paylaşıyorlar %90-95'i ile görüşmediğimiz insanları bu sebeple kıskanıyoruz "bak ne güzel hayatlar yaşıyorlar bir de bana bak" diye sitem ediyoruz yani tamamiyle samimiyetsiz yapay bir ortam bir de dediğiniz gibi artık agresiflik vs. de çok artmış durumda bence insanın bunlardan sıyrılması lazım yoksa kendi şahsiyeti ve gelişimi için saf zarardan başka bir şey değil.

Hocam bana saçma geliyor gitti yeri vs atmak hadi reklam vs okeyde diğer şekil çok saçma bence.

Bahsettiginiz konu dedigim gibi farkli yerlere bile gidecek seviyede size de oyle olmus.

Benim de 90 takipcim falan var galiba arkadaslarim ailem neredeyse.
Ama onca yalanlarla dolu yasayan insanlar var ki bunu acinasi buluyorum, ama kimin umurunda o mutlu galiba.

Kullanmayarak en iyisini yapiyorsunuz aslinda. Bazen kendimden nefret ediyorum, soruyorum kendime gercekten 4-5 saatimi bugün telefonda mi gecirdim?

Daha once hiç kiskandigim bir tanidigimi hatirlamiyorum ama eger boyle dusunen bir insan varsa cok ciddi bir durum bence.

Konuyu tamamlarsam dopamin seviyem mahvoldu, ders calisamiyorum bu lanet yuzunden.

Başlığa cevap verecek olursam hayır, tanıdıklarım ve çevrem kullanıyor olmasa kullanmazdım. Reels izlemek yerine YouTube Shorts içerikleri daha kaliteli geliyor bana şahsen.

Ortamı falan güzel, başka ortam da olmadığı için mecburuz fakat Filistin paylaşımlarının kaldırılmasından dolayı çok kızgınım.
Nasil yani hocam anlamadim savas bakimindan mi yoksa meme olan mi ?
Ve bence kalkmasi normal dunyada her sey her an her gun unutulup gidiyor daha kotu seyler de oldugu halde.
Burasi boyle iste bir copluk.

Filistin paylaşımlarının kaldırılmasından dolayı çok kızgınım.
Sosyal medya uygulamaları siyasi propaganda veya ülke sempatizanlığı yapılabilecek bir yer değildir. Herkes fikrini belirtebilir ancak gidip her paylaşımın altına Filistin diye diye insanların sosyal medya deneyiminin içine edemezsiniz.

Instagram'ı sevmiyorum kullanıyorum ama sevmiyorum çünkü gerçek dünyadan insanı koparıyor ve mükemmeliyetçiliğe itiyor insanı benimle aynı PC setupuna sahip olan adamın PC'si benimkinden güzel geliyor gözüme mesela gerçeklik algısı katlediliyor bunları biliyorum ama gene de kullanıyorum

Geri
Yukarı