Intel 7 Nedir?

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Intel 7, Intel'in yeni 12. Nesil Alder Lake işlemcilerinde kullandığı üretiim teknolojisiine verdiği isimdir. 12. Nesil Alder Lake işlemciler 10nm Enhanced SuperFin teknolojisi ile üretilmektedir. Fakat bu üretim teknolojisi TSMC veya Samsung'un 7nm DUV teknolojileriyle karşılaştırılabilir olduğundan Intel buna "Intel 7" adını vermektedir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Intel demek istiyor ki, biz 10nm üretiyoruz ama rakibin 7nm'si gibi fakat Levent Pekcan bunun doğru olmadığını bir videosunda söylemişti.

Yahu ne şamarladılar bu Intel'i de kaç yıldır... 10nm+++++++ görürüz artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi yuğtup ortamındaki teknoloji kanalları, yayınlarını adeta bir ürün pazarlaması gibi veya seyirci sanki, tüketici değilmiş de teknolojik ürün ticareti yapan iş adamlarıymış gibi yapıyor. Örnek: Erdi Özüağ. Ama aslında burada kayırılması gereken bizleri yani tüketicileri unutuyorlar. (Hatta düşük gelirli tüketiciler) Mesela yabancı kanallarda bunu görüyorum. Mesela bir tanesinde X570s seri anakartların aslında bir pazarlama dalaveresi olduğunu, mühendis olan biri anakartın üzerinde ve devre şemasınıda bizzat göstererek insanlara sunuyordu. Şimdi bu durumda Intel 7 yazınca bizi mi yiyor yoksa gerçekten nanometreler herkesin keyfine göremi şekilleniyor. Burada şuna bakabiliriz. Ben bu konularda aydınlatılmak istiyorum. Mesela Mesut Çevik 10 nanometre demiş.

Geri
Yukarı