Intel akıllanıyor mu?

rilou

Hectopat
Makaleler
1
Evet Intel 10. nesil gümbür gümbür geliyor! Ve Donanım Arşivi'nin i9 10900K'yı inceleme videosu harika duruyor! Eğer Intel düşük işlemcilerine de böyle yapacaksa lehine birini katmış olacak :) Şahsen Intel'i AMD'den çok seviyorum. Akıllan Intel!
NOT: Ama şu ortada: Son PSU bükücü İntel! Nasıl soğutacağım seni? Buzdolabına sistem mi kursam🙄

Sadece rekabet ediyor. Karını maksimize etmek için uğraşıyor AMD'de aynı şekilde.

Bir saattir doğru anlamaya çalışıyorum şunu, demek ben de böyle hatalar yüzüne banlanıyorum. :D

Technopat'ın incelemesini izledim. i9 10900, 240mm sıvı soğutmayla 100 derece görmüş. Hala akıllanmamışlar, hala macun kullanıyorlar işlemci kapağında. 14nm ile çekirdek arttırmaya çalışıyorlar, olmuyor.

Bu İşlemci Isınıyor
240mm sıvı soğutmaya rağmen işlemci CS:GO’da tepe noktada 96 dereceyi görmeyi başardı. Genel olarak ise 70 derece üstünde seyretmesi pek güzel bir tablo çıkarmadı ortaya. World of Tanks’ta işlemci biraz daha serin çalışsa da tepe noktada 85 dereceyi gördük. Öte yandan Afterburner henüz bu işlemcinin frekanslarını oyun içinde göstermeyi desteklemiyordu. RDR2’de bölüm geçişi esnasında 100 dereceyi görerek yeni bir üst noktaya imza attık. Test içerisinde de işlemci sıcaklığı 60 ila 90 arasında değişti ki bu kadar büyük bir aralıktan hoşnut kalmadığımızı da belirtelim.

Far Cry New Dawn’da genel olarak 80 derece civarında seyreden işlemci Shadow of the Tomb Raider’da da 80 derece civarında çalıştı. Intel, bildiğimiz kadarıyla K serisi olmayan işlemcilerde lehimli yapı kullanmıyor. Açıkçası bu değerlere bakınca bütün Core sınıfı Comet Lake-S işlemcilerde çekirdek ile ısı dağıtıcı arasında lehim kullansalar daha iyi olurmuş diyebiliriz.

B450'lere bile Zen 3 desteği çıkaran, 14nm ve 7nm işlemciyi aynı anakarta taktırabilen AMD'ye karşı 10.nesil 14nm olmasına rağmen soket değiştiriyorsa akıllanmamıştır.

Intel gümbür gümbür geliyor 🤭
Adsız.png

Geri
Yukarı