Intel Arc A770 iyi mi?

Hocam kart güzel, güçlü bir kart ancak sürücü olarak biraz zayıf kalıyor. Şans verilebilir ancak biraz gelişmesi lazım bu konuda intelin.

Hortlatıyorum.
Alan arkadaşlar kısa bir deneyim yazabilir mi? Teşekkürler. 🙃
Hocam idle watt sorunu bence cok büyük bir sorun bunu düsünerek alın bilgisayar düsük güc kullansın istiyorsanız 60hz ye cekmeniz lazım ve tasarruf modunu acmanız lazım oyun oynarken bu modu degistirmezseniz bilgisayar mavi ekran veriyor

İstiyorsanız siz sorun ben cevaplayayım

Hocam idle watt sorunu bence cok büyük bir sorun bunu düsünerek alın bilgisayar düsük güc kullansın istiyorsanız 60hz ye cekmeniz lazım ve tasarruf modunu acmanız lazım oyun oynarken bu modu degistirmezseniz bilgisayar mavi ekran veriyor
TV’ye bağlayacağım. Biraz büyük ekran. Hikayeli ve Strateji oyunlar oynayacağım icin HZ önemli değil. Ama cidden inanılmaz güç tüketiyor. O mavi ekran olayını bilmiyordum. Başka bilmem gereken bir sey var mı hocam? Teşekkürler bu arada :).

TV’ye bağlayacağım. Biraz büyük ekran. Hikayeli ve Strateji oyunlar oynayacağım icin HZ önemli değil. Ama cidden inanılmaz güç tüketiyor. O mavi ekran olayını bilmiyordum. Başka bilmem gereken bir sey var mı hocam? Teşekkürler bu arada :).
Hocam onceki yazıdada yazmıstım mümkünse api degistiriliyorsa her oyunda degistirin yoksa vermesi gerektiginden cok daha kotu performans veriyor ve bazı oyunlarda parlama hatası oluyor parlamaması gereken yüzey parlıyor adamın kafası falan

Bu arada support cok kotu 1 aydır bug icin cozum bekliyorum hala cozum gelmedi cozecegiz dediler guya aklınızda bulunsun

Hocam onceki yazıdada yazmıstım mümkünse api degistiriliyorsa her oyunda degistirin yoksa vermesi gerektiginden cok daha kotu performans veriyor ve bazı oyunlarda parlama hatası oluyor parlamaması gereken yüzey parlıyor adamın kafası falan
Hocam GPU yazılımını güncelleme konusunda farklılık var mı? Hani karışık mı yoksa direkt normal Driver gibi güncelliyor muyuz?
Sanırım kendi uygulaması falan varmış. Oradan güncelleme yapabilir miyim?

Hocam GPU yazılımını güncelleme konusunda farklılık var mı? Hani karışık mı yoksa direkt normal Driver gibi güncelliyor muyuz?
Sanırım kendi uygulaması falan varmış. Oradan güncelleme yapabilir miyim?
Hocam uygulamada bug oluyor Intel® Arc™ Graphics Drivers su siteden exeyi indirip kendiniz kuruyorsunuz uygulamada bazen güncel sürüm olmasına rağmen gostermiyor

Bir de bazı kisilerde takılma sorunu oluyormus. DisplayPort'la VRR acıp cozmusler. Ne kadar dogrudur bilmiyorum ama ben de bir ara deneyecegim.

1687816475402.png

Soyle hata veriyor driver assistant. Sanki benim GPU'nun yapımcısını Gigabyte gibi goruyor. Guncelleme yapmıyor. Birkac kiside daha oluyormus bu.

Bir de saçma sekilde kartın 1440p performansı 1080P'den iyi calısıyor. Bunu acıklayan bir şey okumustum. Bulursam linkini bırakırım. Donanımsal bir hataymıs sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı