Intel Core Duo 2 E8400 işlemciye overclock yapmak istiyorum

Beter Abi

Centipat
Yer
Cennet Mahallesi
Arkadaşlar merhaba, elimde E8400 işlemci mevcut ben buna Overclock yapmak istiyorum ama hiç yapmadım nasıl yapılır bilmiyorum.
  1. Overclock nasıl yapabilirim?
  2. Ne kadar overclock yapmam sağlıklı olur.
  3. Overclock yaptıktan sonra GTA 5 800x600 20 FPS oynayabilir miyim?
Şimdiden teşekkür ederim. Anakartım Gigabyte GA-G41M-combo Benchmark yapmıştım özellikleri tam haliyle böyle arkadaşlar.

Arkadaşlar merhaba, elimde E8400 işlemci mevcut ben buna overclock yapmak istiyorum ama hiç yapmadım nasıl yapılır bilmiyorum.
  1. Overclock nasıl yapabilirim?
  2. Ne kadar overclock yapmam sağlıklı olur.
  3. Overclock yaptıktan sonra GTA 5 800x600 20 FPS oynayabilir miyim?
Şimdiden teşekkür ederim. Anakartım Gigabyte GA-G41M-combo Benchmark yapmıştım özellikleri tam haliyle böyle arkadaşlar.

Overclock anakarttan anakarta deişir ve elinde yeterli Watt'a PSU olmadan basamazsın.
Overclock tabii ki de zararlı işlemci ömrünü( neye basacaksan ömrünü kısaltır) ama parcalar ucuzsa acıma.
Ekran kartın ve ramına balı eğer onlar bu değerlere cıkabiliyorsa işlmecini OC yapıp 800 600 rahat kastırmaz işlemci.

Bana çok uzak hocam.

Overclock anakarttan anakarta deişir ve elinde yeterli Watt'a PSU olmadan basamazsın.
Overclock tabii ki de zararlı işlemci ömrünü( neye basacaksan ömrünü kısaltır) ama parcalar ucuzsa acıma.
Ekran kartın ve ramına balı eğer onlar bu değerlere cıkabiliyorsa işlmecini OC yapıp 800 600 rahat kastırmaz işlemci.

Anladım ekran kartım yok alacağım PSU 250 waat veya 300 waat olması lazım hocam.

R7 250 tavsiye ederim.
Overclock tavsiye etmem kesinlikle yapma ömrü bitirir kasaya zarar verir.

R7 250 bulursam sorarım onuda güzel karta benziyor GTA 5 açar herhalde bu.

Bana çok uzak hocam.

Anladım ekran kartım yok alacağım PSU 250 waat veya 300 waat olması lazım hocam.

R7 250 bulursam sorarım onuda güzel karta benziyor GTA 5 açar herhalde bu.
GTA 5 açsan bile GTA online için hem internet hızın hem işlemcin garanti yetmeyecek. Boşuna masrafa girme.

İnterneti telefondan açıyorum sıkıntı olmuyor hocam Online'da 20-30 FPS alamaz mıyım?
O download ve upload değeri ile hayal kurmaktan öte olmaz. Ayrıca GTA 5 online ekran kartından çok işlemciye yüklenir. Sizde o da yok (idare edebilir düzeyde işlemci) GTA 5 oynarsın ama online açmaz.

Bana çok uzak hocam.

R7 250 bulursam sorarım onu da güzel karta benziyor GTA 5 açar herhalde bu.

Ekran kartın yoksa RX 560 BIOSTAR'a bak artı bir de PSU
by ekran kartı bulamazsa RX 460'ın ucuz modelleri veya RX550'den bulmaya bak bir ihtimalde PSU iyi alırsan R7 300 ussu R9 250 ussu modellere bakabilirsin PSU ama idare etmez bir ekran kartı.
Belki bir de Radeon HD modellere bakabilirsin 78XX 79XX 78XX 79XX modellerine.

Ekran kartın yoksa RX 560 BIOSTAR'a bak artı bir de PSU
by ekran kartı bulamazsa RX 460'ın ucuz modelleri veya RX550'den bulmaya bak bir ihtimalde PSU iyi alırsan R7 300 ussu R9 250 ussu modellere bakabilirsin PSU ama idare etmez bir ekran kartı.
Belki bir de Radeon HD modellere bakabilirsin 78XX 79XX 78XX 79XX modellerine.
300W PSU var ama sistemi alalım çok uzun süre oldu nasıldır bilmiyorum PSU bu ekran kartlarını kaldırır mı ? Masraf yapmak mantıklı mı yoksa ikinci el 1000 TL'ye bir sistem mi alayım?

300W PSU var ama sistemi alalım çok uzun süre oldu nasıldır bilmiyorum PSU bu ekran kartlarını kaldırır mı? Masraf yapmak mantıklı mı yoksa ikinci el 1000 TL'ye bir sistem mi alayım?

PC ne bir PSU Xeon işlemci ve ekran kartıyla adam edebilirsin belki bir de RAM anakart modelini öğren RAM eğer 8 destekliyorsa veya üstü bence kendi PC ne yatırım yap ilerde üst modele gececekken PC'ni satmak kolay olur Xeon işlemci mesela PSU fazla para tutmaz 300 TL yeterli.
AMD ekran kartları da yuksek W isteyen ekran kartları bazı modelleri düşük ister.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı