Intel Core i5-10400F 160$ !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar bu işlemcinin 160$ olduğuna inanamıyorum. Sanırım bu yılın F/P işlemcisi olacak 🙂
İntel sanırım gerçekten de 10. Nesilde büyük irelileme kaydetmiş 🙂 Ryzen'ı beğeniyorum ama Ryzen 5 3600 200$'dan satışa sunulmuştu. Bu biraz üzdü beni🙁
Şuradan incelemesine bakabilirsiniz. Düşüncelerinizi bekliyorum🙂

Hayırlı olsun, bu modeli seçmenizin sebebi nedir? Şuan en ucuz 1100TL civarında fiyat var ve +2 çekirdek +4 threadli 3600 modeli 1370TL civarlarında bütçeyi artırıp daha ileriye dönük bir işlemci daha iyi olmaz mıydı?
Daha güncel ve 3600'ü geçmeye çalışacağım OC ile. Her şey c/t değil.

Ryzen 3600'ü tercih ederim. En azından upgrade edebileceğimi biliyorum. İntel bir sonraki nesil soket değiştirir ve çok ısınıyor yahu hava soğutma falan kurtarmaz inteli.

Galiba 9400F alarak hata yapmışım. Ama tee 9 ay önce böyle bir işlemci çıkacağı aklımın ucundan geçmiyordu. Ben yine %3 performans artışı ile gelir diye bekliyordum.

@Jonathan North testleri neden 2933 MHz olarak yapılmadığı zaman anlamıştım dikkatli olun.

Uyarınızı iyi niyetinizle cevap verdiğinizi düşünürek tekrardan teşekkür ediyorum, dikkatsiz davrandım, ama Intel'den bu tarz umulmadık; bellek hızlarına göre performansta farklılık yaratacak aksiyonlar beklenmiyordu, dolayısıyla artık çoğu durumda her pozisyona karşı hazırlıklı olmakta fayda var. Neyin ne olacağı belli olmuyor maalesef.

Şu anakart ile kullanabilirsiniz mesela 3200 MHz RAM.
Evet pahalıya patlayacaktır biraz ama illa i5 ile 3200 RAM kullanacağım ben, bunu kaçarı yok diyen biri varsa şöyle ucuzundan alabilir. Gerçi ucuz falan değil de Z490 çipset aralarında en ucuz bunu gördüğüm için ucuz diyorum :)

Bu anakart fiyatlarına biraz el atılması lazım yalnız Intel tarafında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı