Intel Core i7-10750H CPU ısınıyor

EXPIRESSO

Centipat
Termal macunu daha yeni değişmesine rağmen sıcaklık 90 dereceye kadar çıkıyor. Bilgisayar modeli Monster Abra A7 v11.2

• Intel i7-10750H-2, 60GHz Turbo Boost ile 5, 0GHz.
  • NVIDIA GTX1650 Refresh 4 GB GDDR6 (2020 sürümü)
  • 17, 3" FHD 1920x1080 144Hz IPS mat LED ekran.
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 250GB WD Blue SN550 M.2 SSD.
  • FreeDOS (işletim sistemi bulunmamaktadır)
  • 3 adet disk desteği (2X M.2 SSD + 1X 2.5" disk)

Niye laptop alırsınız anlamam. Masaüstü bilgisayar alın kardeşim ısınır tabi.
Tabii canım kimin dizüstü bilgisayara ihtiyacı var ki değil mi? Taşınabilirlik mesela? Kasayı sırtlayıp gezmeliyiz herhalde... Umarım ironi yapmışsınızdır.
Bugün saat 13.00 civarlarında ısınma da FPS'te gayet normaldi. Yaklaşık yarım saat önce oyuna girince bu sorun başladı.
Oyuna girince işlemci güç çekmeye başlar ve işlemciniz fazlasıyla güç çeken bir işlemci ısınması gayet doğal.

Hocam U.V. yapılamıyor 10.nesilde. İntel güvenlik açığı sebebi ile kapadı.
Anladım hocam haberim yoktu eskiden yapılıyordu diye biliyorum.Bilginiz için teşekkür ederim.
Isındığını ben de biliyorum fakat aynı model abimde de var. Bu ısınma sorununu o yaşamıyor.
Hocam biz tam olarak bundan bahsediyoruz ama kimse dinlemiyor.Bu firma 2 üründen birini farklı üretiyor sanki bile bile.Birinde sorunlar oluşurken birinde oluşmuyor. Hem parasını vereceğim hem de risk kabul edeceğim bu nasıl iş hocam? Kumardan ne farkı kaldı? Yerine kupon oynar
belki katlardım.

Niye laptop alırsınız anlamam, masaüstü PC alın kardeşim, ısınır tabii.
Herkes sizin gibi belli bir ortamda oturup kalmıyor.Ayrıca insanların neye para verdiğine siz ne zamandan beri karar verebiliyorsunuz?

Tabii canım kimin dizüstü bilgisayara ihtiyacı var ki değil mi? Taşınabilirlik mesela? Kasayı sırtlayıp gezmeliyiz herhalde... Umarım ironi yapmışsınızdır.

Oyuna girince işlemci güç çekmeye başlar ve işlemciniz fazlasıyla güç çeken bir işlemci ısınması gayet doğal.
yok ironi yapmıyorum gerçekten bendede vardı kafayı bozcaktım çok ısınıyordu soğutucu aldım altına koydum faydası oldu ama siz yinede fişi çıkartıp arkasındaki fişi pc kapatıp tekrar açın birde soğutma alın

Yanlış bilgi
Anladım hocam haberim yoktu eskiden yapılıyordu diye biliyorum. Bilginiz için teşekkür ederim.

Hocam biz tam olarak bundan bahsediyoruz ama kimse dinlemiyor. Bu firma 2 üründen birini farklı üretiyor sanki bile bile. Birinde sorunlar oluşurken birinde oluşmuyor. Hem parasını vereceğim hem de risk kabul edeceğim bu nasıl iş hocam? Kumardan ne farkı kaldı? Yerine kupon oynar
Belki katlardım.

Herkes sizin gibi belli bir ortamda oturup kalmıyor. Ayrıca insanların neye para verdiğine siz ne zamandan beri karar verebiliyorsunuz?

Ee oyun oynayınca ısınır tabii işlemci sıcaklığı tavana vurur ondan sonra sistem yavaş yavaş erimeye başlar sonra gitgide kasma sorunları yavaşlama sorunları yaşanır. Bunu anlatmaya çalışıyorum ben laptoplarda oyun olmaz, oyun oynamak için masaüstü ya da playstation alınır.

Sabah oynarken FPS'im en düşük 170 idi. Fakat akşam açtığımda 90 FPS'e kadar düştü. Isınmayı geçtim FPS'im neden bu durumda?

Isınan PC'de FPS düşmesi çok doğal bir şey termali siz yenilediyseniz belki düzgün sürememiş (eksik veya fazla ) veya vidaları iyi sıkmamış olabilir misiniz ve bu 90 derece ne oynarken oluyor ?laptopun hava tahliyesi için olan delikleri yastıkla felan kapatmıyorsunuz umarım boşta kaç derece ?

Yeni konular

Geri
Yukarı