Intel E2180 , Sapphire R7 250 ve 2GB Ram Oyun Performansı Nasıl Olur

Canım kardeşim bizim DDR2 dediğimiz olay RAM slotu. Anakartın PCI-Express destekledikten sonra her destekleyen kartı takabilirsin oraya.

Anakart budur:

P4LD2-Se CPU-Z.png

Bu anakart r7 250 kaldırır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi kaldırır mı diye bir soru olamaz. Eski anakartlar ile yeni parçaların performansını alamazsın olay bundan ibaret. Parçalar arası iletişimi anakart sağlıyor ve iletişim iyi olmazsa tam performans alınmıyor.

Şimdi kaldırır mı diye bir soru olamaz. Eski anakartlar ile yeni parçaların performansını alamazsın olay bundan ibaret. Parçalar arası iletişimi anakart sağlıyor ve iletişim iyi olmazsa tam performans alınmıyor.

Abi sizin söylediklerinize göre olay şuraya çıkıyor;

"Bende takılı olan ati radeon x1550 (çöp) ekran kartının yerine r7 250 takarsam bilgisayarda oyun konusunda hiç bir performans artışı gözükmez."

Neden mi? Çünkü bilgisayarın şu anki (x1550 takılıyken) oyun performansı neredeyse yok gibi. League of legends gibi grafik ağırlıksız bir oyunda düşük ayarlarda 30-40 fps alabiliyor. Asasins creed , gta 4 gibi oyunlarda çok fazla kasma yapıyor. Diğer bf3 bf4 gibi oyunları kurmaya cesaret bile edemedim...

Hiç bir performans artışı olmaz değil. R7 250'nin performansını tam olarak alamazsın demek istiyorum. O ekran kartını yeni nesil parçalarla ve sizin sisteminizle kullanıldığında arada büyük farklar olacaktır doğal olarak.

Hiç bir performans artışı olmaz değil. R7 250'nin performansını tam olarak alamazsın demek istiyorum. O ekran kartını yeni nesil parçalarla ve sizin sisteminizle kullanıldığında arada büyük farklar olacaktır doğal olarak.

Konu başlığından bu yana bütün değerlendirmeler için söyledim ben. Sadece anakart - ekran kartı performansı olarak değil. Ne demek istediğini anladım teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı