Çözüldü Intel HD 4000 Yosemite&Mavericks 4MB Görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

komoxtuora

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba,

Ne yaptıysam yapayım hem 10.9'da hem de 10.1o'da bir türlü lanet olası kartı tanıtamıyorum. Daha doğrusu 4MB'tan yukarısını gördüremiyorum. Denediklerim:

Clover InjectID 0x01660001-2-3-4-5-6-7-8-9. 4mb.
2048VRAM kext'i. Fake ID'li ve ID'siz olarak denedim. 4mb.
KemalAlkın kext'i. Fake ID'li ve ID'siz olarak denedim. 4mb.
AppleIntelHD*, AppleIntelSNB, AppleFramebuffer* kextleri silinmiş ve silinmemiş olarak yukarıdaki kombinasyonların hepsiyle denendi. 4MB.

-Değişen tek şey Fake ID girince "Intel HD 4000 4MB" olarak tanıyor. Girmeyince "Display 4MB" olarak tanıyor.
- @montezuma'nın hazırladığı 10.10 ile denedim. Ayrıca olarila'nın 10.9'uyla denedim.
-Chameleon ve Chimera boot etmiyor.
-Intel i5-3230m, Intel HD 4000 IvyBridge.
-Samsung NP350V5C-S0JTR
-DSDT denemedim.

Mountain Lion'a kadar düşeceğim, bir denemediğim o kaldı bir de Niresh.
Ayrıca şu an Niresh indiriyorum, şansımı onla da deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal de bu grafik yerleşik olarak tanıyor. Şunları denemediysen dene: Eğer varsa, BIOS->IGPU->IGPU Memeory-> 64 mb
Clover Boot Options-> Grafik Options-> Inject Intel, Inject EDID ( duruma göre işaretli yada işaretsiz)
Chameleon Boot: GraphicsEnabler=Yes yada duruma göre No

Bende intel hd 4000 ile kullanıyorum. Ayarlarım şu şekilde.

config-backup_plist.jpg

Bu_Mac_Hakkında_ve_Intel_HD_4000_Yosemite_Mavericks_4MB_Görünüyor___Technopat_Sosyal.jpg

Kurulum imajındaki standart kextler, ekstra kext yok , id ile tanıtacaksınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı