Çözüldü Intel HD 4000 Yosemite&Mavericks 4MB Görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

komoxtuora

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba,

Ne yaptıysam yapayım hem 10.9'da hem de 10.1o'da bir türlü lanet olası kartı tanıtamıyorum. Daha doğrusu 4MB'tan yukarısını gördüremiyorum. Denediklerim:

Clover InjectID 0x01660001-2-3-4-5-6-7-8-9. 4mb.
2048VRAM kext'i. Fake ID'li ve ID'siz olarak denedim. 4mb.
KemalAlkın kext'i. Fake ID'li ve ID'siz olarak denedim. 4mb.
AppleIntelHD*, AppleIntelSNB, AppleFramebuffer* kextleri silinmiş ve silinmemiş olarak yukarıdaki kombinasyonların hepsiyle denendi. 4MB.

-Değişen tek şey Fake ID girince "Intel HD 4000 4MB" olarak tanıyor. Girmeyince "Display 4MB" olarak tanıyor.
- @montezuma'nın hazırladığı 10.10 ile denedim. Ayrıca olarila'nın 10.9'uyla denedim.
-Chameleon ve Chimera boot etmiyor.
-Intel i5-3230m, Intel HD 4000 IvyBridge.
-Samsung NP350V5C-S0JTR
-DSDT denemedim.

Mountain Lion'a kadar düşeceğim, bir denemediğim o kaldı bir de Niresh.
Ayrıca şu an Niresh indiriyorum, şansımı onla da deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal de bu grafik yerleşik olarak tanıyor. Şunları denemediysen dene: Eğer varsa, BIOS->IGPU->IGPU Memeory-> 64 mb
Clover Boot Options-> Grafik Options-> Inject Intel, Inject EDID ( duruma göre işaretli yada işaretsiz)
Chameleon Boot: GraphicsEnabler=Yes yada duruma göre No

Bende intel hd 4000 ile kullanıyorum. Ayarlarım şu şekilde.

config-backup_plist.jpg

Bu_Mac_Hakkında_ve_Intel_HD_4000_Yosemite_Mavericks_4MB_Görünüyor___Technopat_Sosyal.jpg

Kurulum imajındaki standart kextler, ekstra kext yok , id ile tanıtacaksınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı