Intel HD 5500 grafik karti Mac OS X ID kabul etmeme sorunu

furkan6601

Kilopat
Daha fazla  
Model: Hp 15-ab203nt
Islemci: i5 5200u
Ekran karti: intel hd graphics 5500-nvidia gt 840m

Arkadaslar Mac OS X 10.10.4 kurulumunu rehbere gore yaptim. Ama ekran kartini bi turlu gormedi Mac. Verilen config.plist dosyasini giriyorum. Buldugum butun id'leri girdim clover configuration'dan. Paylasilan her seyi yaptim ama bi turlu okutamadim. Kextleri felan sildim ama olmadi. Hala 4MB gozukuyor. Farkli seyler yuklersem kernel panic aliyorum bi yardim ederseniz eger sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyin altta linkler var gerekli dosyaları indirin.. İntel HD5500 sorunu çözülmüş..

intel 5500 için clover ıd desteklemiyor galiba. Bununla ilgili rehber var.
[Rehber] OS X Intel HD Graphics 5500 Çalıştırma
[Guide] Broadwell HD5500 Setting DVMT in InsydeH20 BIOS Laptops

bu rehberleri takip et istersen. Bende de aynı ekran kartı var. Yaparsam bilgi veririm.
Bunları bende denedim açıkçası ama bi kaç yerlerini anlamadığım oldu. bir çok id denedim genede olmadı. hala 4mb olarak gösteriyo. eğer yaparsanız bana haber verin hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyin altta linkler var gerekli dosyaları indirin.. İntel HD5500 sorunu çözülmüş..
Bunu yapmak için direk mac yüklü olması ve ilk onu yüklemek lazım heralde. burda ki yapılanlarıda denedim bi sonuç alamadım. başka bir seçenek varmı hocam.. aynı zamanda hakkında kısmına bastığımda ekran kartı Intel Hd Graphics 5500 4mb yazıyo. Bi yardım ederseniz sevinirim hocam

Videodaki Hackintosh files indir. İçindeki AppleBDWFrameBuffer.kext' i Windows üzerinden Transmac programı ile /system/library/extentions içine kopyala.
https://drive.google.com/file/d/0B0h2...
Bende suan clover bootloader var. Onun yerine chimera 4.1 nasil kurabilirim. Chimera bootloader kismina nasil girebilirim. Cunku anladigim kadariyla benim calistirmam icin chimera 4.1 lazim. Broadwell destekleyen tek bootloader mis cunku. Yardiminizi bekliyorum

Chimerayı usb'ye yükle... USB'yi macosx extended (journaled) formatla üzerine yükle... USB'den başlar...

@furkan6601 @kapani
arkadaşlar bende de aynı ekran kartı var ama ne yaptıysam olmadı. İzlemediğim video kalmadı bakmadığım yer kalmadı ama olmuyor. En son kaldırıp bilgisayarı atacam. Siz kurduysanız banada anlatabilirmisiniz lütfen. Kime sorsam bi rehbere yönlendiriyor ama çözüm olmuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı