Intel i5 10500 vs R5 3600

Eki Görüntüle 908262

Eki Görüntüle 908264

Eki Görüntüle 908268

3600 iyi bir işlemci overclock potansiyeli iyi bir işlemci 10600k ayarında oluyor tavsiye ederim. Çoğu kişi Intel daha ucuz daha iyi demiş verdiğin paraya karşılık gelen performansa bakar isen çok bariz anlarsın açık farkla AMD öndedir. Etiketleyip saçma örnekler falan vermeyiniz hele YouTube'dan aldığınız videoları kanıt diye getirmeyin.

Çoklu çekirdek performansında R5 3600'ün önde olduğunu herkes biliyor.

Çoklu çekirdek performansında R5 3600'ün önde olduğunu herkes biliyor.
Tekli çekirdek çoklu çekirdek farketmez ikisi arasında AMD seçmek her anlamda avantajlı fiyatının pahalı olması ki ben olduğunu pek düşünmüyorum, şuan stok sorunları mevcut R7 5800x'e geçecektim bende pahalandı işlemci. Kısacası her anlamda zayıf kalıyor Intel, sadece fiyatı ucuz gibi görünse de aldığın performansa bakınca abes kaçıyor. Tercih meselesi isteyen alır işlemci kötü değil ama daha iyi bir muadili var.

Tekli çekirdek çoklu çekirdek fark etmez ikisi arasında AMD seçmek her anlamda avantajlı fiyatının pahalı olması ki ben olduğunu pek düşünmüyorum, şu an stok sorunları mevcut R7 5800X'e geçecektim bende pahalandı işlemci. Kısacası her anlamda zayıf kalıyor Intel, sadece fiyatı ucuz gibi görünse de aldığın performansa bakınca abes kaçıyor. Tercih meselesi isteyen alır işlemci kötü değil ama daha iyi bir muadili var.

Muadili olması için fiyatının aynı olması lazım. Aralarında 450 TL fark var. Oyun performansından 10400F 2666 MHz'de bile R5 3600'e yakın. Yukarıda söylemişler zaten render yapmıyorsanız 10400F daha mantıklı.

1-2 yıl önceki dolar kuru ve ekonomi şimdikiyle aynı mı? i3 10100F'ten kötü performans veren R3 3100'ü, 10400F'ten 100 TL pahalıya satan firmayı mı savunuyorsun bana?
Tamam farketmez fiyatları Amerika piyasasından veya dilediğin başka bir ülkenin piyasasından değerlendir?

Eki Görüntüle 908262

Eki Görüntüle 908264

Eki Görüntüle 908268

3600 iyi bir işlemci overclock potansiyeli iyi bir işlemci 10600k ayarında oluyor tavsiye ederim. Çoğu kişi Intel daha ucuz daha iyi demiş verdiğin paraya karşılık gelen performansa bakar isen çok bariz anlarsın açık farkla AMD öndedir. Etiketleyip saçma örnekler falan vermeyiniz hele YouTubedan aldığınız videoları kanıt diye getirmeyin.
Nato kafa nato mermer.

Oyun performansı kıyaslamaları bana abes kaçıyor. Geçen başka bir başlıkta açıkladım İ3 R3, İ5 R5, İ7 R7, İ9 R9 muadili böyle olur fiyatla değil. AMD her anlamda daha iyi performans, RAM, daha ucuz donanımlar ile performans alabilmesi. Intel bu takoz mimari ile hala kafa tutmaya çalışıyor AMD 5nm ile çok daha büyük bir fark atacak, Intelin elinde koz kalmadı ki 11. nesil de hala 19 İPC ile tekli çekirdekte fark atmaya çalışıyor. Bak sana ufak bir örnek.

11-nesil-intel-core-rocket-lake-islemciler-resmiyet-kazandi-technopat-3-1536x862.jpg

Bu tabloda hüsran görüyorum. İşlemcinin bir oyunda verebileceği performans bu işte sadece bu kıyaslama da değil genel anlamda da böyle misal İ3 R3 kıyaslar isek en büyük fark R3 daha iyi bir ekran kartını overclock olabildiği için taşır keza RAM kullanımı sayesinde çok daha iyi performans sağlıyor.

Geri
Yukarı