Intel i5 4460 ve GTX 970 Battlefield 1 Testi

Arkadaşlar hepinize iyi sosyaller, şöyle bir sorum olacak; başlıkta belirttiğim bileşenlerle oyunu en yüksek (ultra) ayarlarda en akıcı bir biçimde oynayabiliyorum, 60 FPS'nin altına en yoğun sahnelerde (ateş, yanma, sis, patlama, yağmur,fırtına...) bile asla düşmedi. Gelelim esas soruya; ben oyundayken V-Sync kapattığım zaman yani, FPS'yi 60'a sabitlemediğimde GPU kullanımım %99 CPU kullanımım ise %90 civarlarında seyrediyor, bu sırada GPU frekansım ise 1329 MHz, yani çıkabilecek en yüksek değer. Aldığım FPS ise 77-97 arası değişiyor (V-Sync kapalı iken). V-Sync açtığımda ise FPS 60 sabit fakat, bu sefer GPU kullanımım %99'dan %75-85 civarlarına, CPU kullanımım ise %80'lere düşüyor. GPU frekansım da 1150 MHz oluyor. Bunun sebebi nedir? Ekran kartıyla ilgili bir problem midir yoksa tamamen V-Sync açtığım için FPS düştüğünden, ekran kartının çalışma performansı da aynı oranda mı düşüyor? Son bir şey daha, V-Sync kapalı iken ekran kartımın sıcaklığı 75-77 dereceye kadar ısınırken V-Sync açtığımda bu sıcaklık 65 derecen yukarı çıkmadı. Teşekkürler. @Akif @Murat5038 @JaroxJamaica müsaitseniz bakmaınızı rica edeceğim.

FPS 60'a sabitlendiği için kart %100'de çalışmaya gerek duymuyor, daha az ısınıyor ve daha az elektrik harcıyor. Gayet güzel bir şey yani. :) Sonuçlar güzel. Devamını bekleriz.

Oyun içi video ve resimleri de en kısa zamanda paylaşacağım, belki video atamam daha önce hiç yapmadım ama resim paylaşırım. Teşekkürler sağ olun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı