Intel i5-6600 Çok Isınıyor

koparanzi

Centipat
Arkadaşlar herkese selam, dün anakartımın BIOS güncellemesini yaptım, RAM'lerimi değiştirdim ve işlemci termal macun yenilemesini yaptım. Fakat bu işlemleri yaptığımdan beri işlemcim boşta 30-40 derece arasında hareket ederken CS:GO oynamaya başladığımda 90-99 derecelere fırlıyor. Anakartımda aynı şekilde 90-99 derece arasında seyretmeye başlıyor. İşin garip yanı ısılar bu kadar yüksekken oyunda hiçbir şekilde takılma yaşamıyorum hala eski stabillik neyse o şekilde oynayabiliyorum. Oyun esnasında ekran kartım 50 dereceyi geçmiyor ama işlemci ve anakart 90 üzeri veriyor ve bu durumu anlamış değilim. Termal macun yeni sürdüm ve işlemci soğutucu ayaklarını kontrol ettim olması gerektiği gibi yapıldı hepsi. BIOS ayarlarım ise Auto olarak ayarlı XMP kapalı ve işlemcim sabit 3.30 GHz ayarlı durumda. CS:GO oynarken Speccy üzerinden aldığım sıcaklık değerlerini paylaşıyorum. Yardımlarınızı, tavsiyelerinizi beklemekteyim.

Sistemim:
  • Intel i5 6600 (işlemci soğutucum Intel stok fan)
  • ASUS ROG Maximux VIII Ranger
  • ASUS ROG STRIX GTX 960 4 GB
  • Corsair 8x2 16 GB 3000 MHz RAM

sıcaklık.jpg

Sorun çözüldü arkadaşlar. İşlemci fanını tam oturtamadığım için bunu yaşamışım. Anakartı söküp düzelttim yeni macun sürdüm. Boşta 27-29 yükte 50-60 arasına çıkıyor şu an gayet memnumum. Teşekkürler.

Geri
Yukarı