Intel i5 9300H ile 2080 Ti darboğaz olur mu?

Allah'ın izniyle onu da alacağım öğrenci oluyorum yurt dışındayım hem iş hem oyun hem de taşınabilirlik açısından laptop aldım geçici düşünüyorum o aparatı sonra mutlaka masaüstüne geçeceğim zaten ekran kartını masaüstündede kullanıyorum. Tavsiyeniz var mı 9300 rahatlıkla besleye bileceği güçlü bir ekran kartı? (AMD'de olur sorun değil)

Evet hocam ekran 1080P zaten.
9300H modelin besleyebileceği kartlar pek de güçlü olmaz. Size önerim ilerdeki sisteminde kullanmak istediğin kartı al ve darboğaz olsa da kullan.

Darboğaz olmayacağı en üst kart bence GTX 1660S modelidir ki buna bile belki bir miktar darboğaz yapabilir.
RTX 2060 besleyemez mi hocam? Sanırım bir yerde görmüşdüm öyle laptop 2060 9300H konfigrasyonlu.
Mobil 2060 ile masaüstü 2060 arasında ciddi performans farkı var. O işlemci ile 2060 beslemen çok zor.

Tavsiyeniz var mı 9300 rahatlıkla besleye bileceği güçlü bir ekran kartı? (AMD de olur, sorun değil)
Hocam bütçe sıkıntınız yoksa 2080 Ti bile alabilirsiniz yani. Darboğaz sadece alacağınız performansı kısıtlar, sisteme zararı olmaz. Yani işlemci çok ısınıp tehlikeli sınıra ulaşmadıkça sıkıntı olmaz. Hem uzun ömürlü olur üst seviyedeki ekran kartı. Ama siz isterseniz 2070S, 2080S falan da alabilirsiniz. Veya AMD tarafında 5700 XT.

Teşekkürler hocam herkese. İnşallah bu yıl hem üniversite hem de işe başlıycam biriktirip almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı