Intel i7 10700K vs Ryzen 7 3800X

O size değil kullanıcıya kalmış bir olay, daha hala gelmiş markayı ölümüne savunma çabası içerisine giriyorsunuz anlamış değilim, amacına ve bütçesine göre iki işlemci arasında diğer arkadaşlarla beraber mantıklı bir tercihte bulunduk, burada laf kalabalığı yapmaya gerek yok, gidin Intel vs AMD adıyla zibilyon tane konu açılmış, bu yorumlarınızı oraya yazın, sizin vereceğiniz para kimsenin gram umrunda değil.

Katılıyorum bir de saçma saçma para harcaması demenize katılmıyorum Intel OC performansını yüksek bütçelerde hakkıyla veriyor normal testlerde aynı performansı veriyor olabilir ama OC ile yapılan performans testlerine bakmanızı tavsiye ederim hocam.

O size değil kullanıcıya kalmış bir olay, daha hala gelmiş markayı ölümüne savunma çabası içerisine giriyorsunuz anlamış değilim, amacına ve bütçesine göre iki işlemci arasında diğer arkadaşlarla beraber mantıklı bir tercihte bulunduk, burada laf kalabalığı yapmaya gerek yok, gidin Intel vs AMD adıyla zibilyon tane konu açılmış, bu yorumlarınızı oraya yazın, sizin vereceğiniz para kimsenin gram umrunda değil.

Tamam bende bir şey demedim gidin paranız ile rezil olun o zaman en diyeyim ben size? Gayet normal ve düzgün bir şekilde fikrimi savunuyorum gelmiş bana laf kalabalığı ve markayı ölümüne savunma diyorsunuz. Herkes istediğini yapar. İnsanlar fikirlerini düzgün bir şekilde söylemeyecekse neden bu forum var o zaman. Arkadaş yardıma ihtiyacı olmasa bu Entry'i açar mıydı sanki. Çok saçma şeyler söylüyorsunuz bende anlam veremiyorum gerçekten. İnsanlar istediğini ve kendine göre daha mantıklı gelen şeyleri söyleyebilmeli bence. Lütfen yazdıklarımı düzgün okuyun ve ardından bana bu muameleyi yapın lütfen.

Tamam bende bir şey demedim gidin paranız ile rezil olun o zaman en diyeyim ben size? Gayet normal ve düzgün bir şekilde fikrimi savunuyorum gelmiş bana laf kalabalığı ve markayı ölümüne savunma diyorsunuz. Herkes istediğini yapar. İnsanlar fikirlerini düzgün bir şekilde söylemeyecekse neden bu forum var o zaman. Arkadaş yardıma ihtiyacı olmasa bu Entry'i açar mıydı sanki. Çok saçma şeyler söylüyorsunuz bende anlam veremiyorum gerçekten. İnsanlar istediğini ve kendine göre daha mantıklı gelen şeyleri söyleyebilmeli bence. Lütfen yazdıklarımı düzgün okuyun ve ardından bana bu muameleyi yapın lütfen.

Yazdıklarının bir kısmına iki taraf olarak hak veriyoruz zaten F/P bakımından AMD iyidir ancak biz yüksek bütçelerde + oyun performansında Intel'i tercih etmeyi mantıklı buluyoruz OC ile 5.2 GHz çıkabilen bir işlemci var o fiyat bandına çıkmışken Intel yerine AMD almak bana göre aptallık hocam fikrinizi savunuyorum ama burada paranızla rezil oluyorsunuz gibi absürt şeyler demeni saçma.

Yazdıklarının bir kısmına iki tarafda hak veriyoruz zaten F/P bakımından AMD iyidir ancak biz yüksek bütçelerde + oyun performansında Intel'i tercih etmeyi mantıklı buluyoruz OC ile 5.2 GHz çıkabilen bir işlemci var o fiyat bandına çıkmışken Intel yerine AMD almak bana göre aptallık hocam fikrinizi savunuyorum ama burada paranızla rezil oluyorsunuz gibi absürt şeyler demeni saçma.
Kesinlike haklısınız O.C performansı ile ilgili bir tane bir şey bile demedim yazılarımda sadece dediklerim benim genel olarak İntel vs Amd hakkında yazılan saçma sapan şeyler. Onun dışında kesinlikle bu karşılaştırmanın kazananı İntel'dir. O.C performansı konusunda bu kadar iyi işler başardığını görmemiştim.

Bence 1 hafta bekleyin, büyük ihtimalle 3800XT, 3800X'den bir tık daha pahalı olacaktır. Rakibi ise 10900, ayrıca 10700K'ya OC yapılabiliyor diyebilirsiniz ancak bunun için iyi bir 280mm üstü soğutucu lazım. Ha eğer alabilirim derse o ayrı mesele ancak yine de çok iyi bir OC yapamayacaktır. Bence 3800XT bekleyip almak daha mantıklı, zira 10. nesil işlemcilerden pek haz alamadım. Hani bekleneni vermediği aşikar.

Bence 1 hafta bekleyin, büyük ihtimalle 3800XT, 3800X'den bir tık daha pahalı olacaktır. Rakibi ise 10900, ayrıca 10700K'ya OC yapılabiliyor diyebilirsiniz ancak bunun için iyi bir 280mm üstü soğutucu lazım. Ha eğer alabilirim derse o ayrı mesele ancak yine de çok iyi bir OC yapamayacaktır. Bence 3800XT bekleyip almak daha mantıklı, zira 10. nesil işlemcilerden pek haz alamadım. Hani bekleneni vermediği aşikar.
Sonunda beklediğim ve aradığım cevap geldi <3.

Kesinlike haklısınız O.C performansı ile ilgili bir tane bir şey bile demedim yazılarımda sadece dediklerim benim genel olarak Intel vs AMD hakkında yazılan saçma sapan şeyler. Onun dışında kesinlikle bu karşılaştırmanın kazananı Intel'dir. O.C performansı konusunda bu kadar iyi işler başardığını görmemiştim.

Hocam o zaman 15 dakikadan beri ben boşuna kanser olup kuduruyorum haklısınız hatta şöyle deyim OC'yi AMD halledebilirse Intel çöp olarak bile anılabilir ama bu XT işlemcilerinde olacağını sanmıyorum AMD daha yavru ekran kartını kullanan birisi olarak bile hala Driver sorunlarını çözemediler umarım OC sorununu hallederlerde ucuza güzel OC yapılabilen F/P ürünleri alabilerim.

Geri
Yukarı