Intel i7 10750H İşlemci sıcaklığı 90 derece

Emirhan Kurt

Centipat
Intel i7 10750H işemcisi olan bir laptop aldım, yaklaşık 4 ay oldu gayet memnunum fakat Witcher3 oynarken işlemci sıcaklığı 90 derece civarında oluyor hatta geçtiği de oluyor. Oynamaya devam ettiğim zamanlar oluyor ki genelde devam ediyorum. Bunun bir zararı var mı varsa da nasıl çözebilirim?

Eğer varsa fanlarını turbo moda al, Laptop'un içine hava aldığından emin ol ve daha serin bir ortamda kullan imkanın varsa. Bunları yaptıktan sonra da bir sıcaklık değerlerini yazar mısın?

Marka model nedir? Laptop için şu sıcak havalarda normal değerler soğutucu ile kullanın. Performans düşüşü yaşamadığınız sürece sıkıntı yok.
performansta hiçbir şekilde düşüş hissetmiyorum /model Monster Abra a5 v15.6
95 dereceyi geçerse bilgisayarınız oyunun ortasında kapanabilir. Teknik servise termal macun sürdürttürebilirsiniz. Laptopların kaderi bu ama çok ısınmak.
herhangi bir kapanma durumu olmadı performans düşüşü bile olmadı ama zarar veririm diye korkuyorum sadece
Eğer varsa fanlarını turbo moda al, Laptop'un içine hava aldığından emin ol ve daha serin bir ortamda kullan imkanın varsa. Bunları yaptıktan sonra da bir sıcaklık değerlerini yazar mısın?
turbo modda kullanıyorum belli bir yükseklik oluşturdum hava girişi olsun diye ama serin ortam imkansız gibi odam da aşırı sıcak bundan kaynaklanıyor olabilir

performansta hiçbir şekilde düşüş hissetmiyorum /model Monster Abra a5 v15.6

herhangi bir kapanma durumu olmadı performans düşüşü bile olmadı ama zarar veririm diye korkuyorum sadece

turbo modda kullanıyorum belli bir yükseklik oluşturdum hava girişi olsun diye ama serin ortam imkansız gibi odam da aşırı sıcak bundan kaynaklanıyor olabilir
Laptopun altına bişey koymayın. Altında da hava girişleri var.

95 dereceyi geçerse bilgisayarınız oyunun ortasında kapanabilir. Teknik servise termal macun sürdürttürebilirsiniz. Laptopların kaderi bu ama çok ısınmak.
Alakası yok, laptop'umda ișlemcim zaman zaman 100 dereceyi bile görüyor ama hergün 5 saatlik oyun seansından sonra hiçbir kapanma olmuyor.
Laptop daha 4 aylıkmıș macunu kurumamıștır bile...

Geri
Yukarı