Intel i7 7700 ve GTX 1080 Ti Sistemi Toplamak

Makaleler
5
Merhabalar, dün açtığım konuda yarın sistem toplayacağımı söylemiştim, sistemi monitör hariç aldım oda maalesef şubede yoktu 1 haftaya hayırlısıyla gelecek. Sistem bileşenleri:
  • Ekran kartı: MSI GeForce 1080 Ti Gaming X
  • İşlemci: Intel i7 7700
  • Anakart: Asus Rog Strix Z270H Gaming
  • SSD: Samsung 850 EVO 250 GB sata 3.0
  • Harddisk: Toshiba 3.5'' 2TB Sata 3.0
  • RAM: Kingston 16 GB HyperX Predator
  • Güç Kaynağı: Corsaır TXM750 80Plus Gold
  • Kasa: Everest Rampage Majesty Gaming
  • S. Soğutma: Cooler Master Masterlıquid 240 (Ürünün devamında ''sadece'' AM4 uyumlu olduğu yazmış şubeyi daha sonra aradım 1151 soket için de uygun dediler bilgisi olan arkadaşlar yazabilirler mi?)
Sistem bu şekilde, monitör olarak Asus PB287Q modelini aldım ama daha elimde olmadığı için yukarı yazmadım. Her türlü kurulumu onlar yapacağını söyledi Windows 10'u da oradan aldım. Ne olur ne olmaz diye :D Sistem sizce nasıl parçalar uyumlu mudur? Okuduğunuz için teşekkürler...

Sistemi aldıktan sonra söylemeniz hakaret gibi. Sanki fikirleriniz önemsiz ama bakın sistem aldım diye hava atmak gibi. Sisteme gelirsek, berbat.

Merhabalar, dün açtığım konuda yarın sistem toplayacağımı söylemiştim, sistemi monitör hariç aldım oda maalesef şubede yoktu 1 haftaya hayırlısıyla gelecek. Sistem bileşenleri:
  • Ekran kartı: MSI GeForce 1080 Ti Gaming X
  • İşlemci: Intel i7 7700
  • Anakart: Asus Rog Strix Z270H Gaming
  • SSD: Samsung 850 EVO 250 GB sata 3.0
  • Harddisk: Toshiba 3.5'' 2TB Sata 3.0
  • RAM: Kingston 16 GB HyperX Predator
  • Güç Kaynağı: Corsaır TXM750 80Plus Gold
  • Kasa: Everest Rampage Majesty Gaming
  • S. Soğutma: Cooler Master Masterlıquid 240 (Ürünün devamında ''sadece'' AM4 uyumlu olduğu yazmış şubeyi daha sonra aradım 1151 soket için de uygun dediler bilgisi olan arkadaşlar yazabilirler mi?)
Sistem bu şekilde, monitör olarak Asus PB287Q modelini aldım ama daha elimde olmadığı için yukarı yazmadım. Her türlü kurulumu onlar yapacağını söyledi Windows 10'u da oradan aldım. Ne olur ne olmaz diye :D Sistem sizce nasıl parçalar uyumlu mudur? Okuduğunuz için teşekkürler...
Dostum o kadar paraya yazık olmuş. 8700K ve Z370 + GTX 1080 alsaydın o sistemin aşağı yukarı 2 katı performans alırdın. Özellikle kasa gerçekten kötü. Sistemde Everest ve Frisby önermiyoruz kalitesizler ayrıca PSU, full modüler değil. O sisteme full modüler yakışırdı. Ve SSD’yi 960 Evo alsaydın topladığın PC’de performansın doruğuna ulaşırdın. 1080 Ti bu sistemde çok gereksiz. Amacın oyun sanırım. Oyunlar için 144Hz monitör öneriyoruz. Ama aldığın kart 4K ya uygun ve 1920 x 1080p de neredeyse boşta çalışıyor. Günümüzde bırak 4K yı 2K 144Hz bile bulmak çok zor. Hatta yok sanırım. GTX 1070 bu sistemde işini çok rahat şekilde görürdü ve ayrıca 144Hz’in sefasını sürmüş olurdun. GTX 1080’e bile gerek yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun.
Windows'a 500 TL mi verdiniz ? Yazık olmuş paraya.
Sıvı Soğutma sorunsuz çalışır.
Toplam ne kadar tuttu ? Ryzen veya 8. nesil sistem toplanabilirdi.
Teşekkür ederim dostum bir sen linç etmedin. Sistem 12.000 TL tuttu ve son anda aradılar S. Soğutma değişmiş. Windows için de ömürlük olsun istedim.

Sistemi aldıktan sonra söylemeniz hakaret gibi. Sanki fikirleriniz önemsiz ama bakın sistem aldım diye hava atmak gibi. Sisteme gelirsek, berbat.
Bu nasıl bir üslup ya, herif bütün nefretini kusmuş resmen. Kimseye hava atmıyorum heyecanla sistem uyumlu mu dedim, çünkü şube de ''asıl istediğim parçalar yoktu''. Eğer gösteriş olarak göründüyse lütfen konum silinsin ne diyim.

Hocam gereksiz bileşenleri almışsınız masraf etmişsiniz. K işlemciniz yok ve Z anakart almanın mantığı yoktur. Hocam Allah aşkına sıvı soğutmanın ne işi var? Bende i7 7700 var ve 57 liraya Akasa Venom aldım ayretten tam yük altında 58 dereceyi geçmiyor. Yinede hayırlı olsun ama keşke öneri alsaydınız.

Dostum o kadar paraya yazık olmuş. 8700K ve Z370 + GTX 1080 alsaydın o sistemin aşağı yukarı 2 katı performans alırdın. Özellikle kasa gerçekten kötü. Sistemde Everest ve Frisby önermiyoruz kalitesizler ayrıca PSU, full modüler değil. O sisteme full modüler yakışırdı. Ve SSD’yi 960 Evo alsaydın topladığın PC’de performansın doruğuna ulaşırdın. 1080 Ti bu sistemde çok gereksiz. Amacın oyun sanırım. Oyunlar için 144Hz monitör öneriyoruz. Ama aldığın kart 4K ya uygun ve 1920 x 1080p de neredeyse boşta çalışıyor. Günümüzde bırak 4K yı 2K 144Hz bile bulmak çok zor. Hatta yok sanırım. GTX 1070 bu sistemde işini çok rahat şekilde görürdü ve ayrıca 144Hz’in sefasını sürmüş olurdun. GTX 1080’e bile gerek yoktu.
Hocam bu benim 2. bilgisayarım adam akıllı. Ve 7-8 yıldan sonra ilk kez toplamak nasip oldu, ve birdaha alacak gücüm yok açıkçası tek seferde en az bi 10 yıl götürsün istedim. Ve PSU full mödüler almam gerektiğini bilmiyordum çok ani oldu konu açtım ama 1 günde alamadım her türlü rehberliği malum, kasa içinse şube de adam akıllı tek kasa buydu ve dayanıklılığından emin olamasam da görünüş güzel ve 4 fan var için de ekstra olarak da bir adet ben aldım full doldu. SSS'di için de açıkçası bu SSD'yi almak aklımda bile yoktu ama Windows için bir SSD şarttı bunu aldım o yüzden ama ileride güncelleme yapmayı umuyorum elbet.

Hocam gereksiz bileşenleri almışsınız masraf etmişsiniz. K işlemciniz yok ve Z anakart almanın mantığı yoktur. Hocam Allah aşkına sıvı soğutmanın ne işi var? Bende i7 7700 var ve 57 liraya Akasa Venom aldım ayretten tam yük altında 58 dereceyi geçmiyor. Yinede hayırlı olsun ama keşke öneri alsaydınız.
Dostum bende farkındayım söylediklerinin, sadece gereksiz risk almayım dedim. Ve dediğim gibi asıl amaçladığım parçalarda yoktu 1 hafta beklemek istemedim.

Teşekkür ederim dostum bir sen linç etmedin. Sistem 12.000 TL tuttu ve son anda aradılar S. Soğutma değişmiş. Windows için de ömürlük olsun istedim.

Bu nasıl bir üslup ya, herif bütün nefretini kusmuş resmen. Kimseye hava atmıyorum heyecanla sistem uyumlu mu dedim, çünkü şube de ''asıl istediğim parçalar yoktu''. Eğer gösteriş olarak göründüyse lütfen konum silinsin ne diyim.
Sisteminiz uyumlu. Hayırlı olsun ancak,Nazım Paşam biraz haklı.
1080 Ti fazla lükse kaçmaktır. Oyun için en fazla 1080 yeterli.
8. Nesil var iken 7. Nesil toplamak biraz tuhaf olmuş.
Overclock anakartı alıp çarpan kilidi kapalı bir işlemci tercih etmişsiniz.
SSD 960 Evo olabilir ve kasa Phanteks P400-NZXT S340 Elite vb kasalar olabilirdi.
Ayrıca 1080 Ti 4K kartıdır. 4K monitörler de yeterince pahalı zaten.
Hayırlı olsun tekrardan.

Sisteminiz uyumlu. Hayırlı olsun ancak,Nazım Paşam biraz haklı.
1080 Ti fazla lükse kaçmaktır. Oyun için en fazla 1080 yeterli.
8. Nesil var iken 7. Nesil toplamak biraz tuhaf olmuş.
Overclock anakartı alıp çarpan kilidi kapalı bir işlemci tercih etmişsiniz.
SSD 960 Evo olabilir ve kasa Phanteks P400-NZXT S340 Elite vb kasalar olabilirdi.
Ayrıca 1080 Ti 4K kartıdır. 4K monitörler de yeterince pahalı zaten.
Hayırlı olsun tekrardan.
Dostum yorumun için önce teşekkür ederim. Öncelikle 1080 Ti evet çok ''über'' lüks bir kart. Ama neredeyse 10 sene de bir bilgisayarım alabildiğim için temel bileşenler ne kadar sağlam olursa o kadar iyi olur dedim. Bende ileride küçük şeyler alırım bir şekilde gider dedim. 8. nesil yerine 7. nesil almamın sebebi açıkçası ben hep i7'im olsun istedim ama daha hiç nasip olmamıştı. Ve açıkçası 8. nesil de bana abartı kaçtı biraz zaten millet i5 alsan yeter dediği için bende böyle bir yol izledim. Anakart konusunda ise aklımda ki anakartı alamadım o yüzden bu kartı aldım. Açıkçası o an hiç beklemek istemedim :D . Ama ileride yetersiz kalırsa bunu satıp uygun bir anakart alabilirim. Dediğim gibi temel bileşenler iyi olsun da. SSD de aynı şekilde ben M.2 Sata alacaktım 500 GB modeli Samsung yanlış hatırlamıyorsam. Ama mağaza da adam akıllı SSD gerçekten yoktu, şimdilik idare etsin zaten almayı düşündüğüm ana parça SSD öncelikle. Kasa olarak da Vatan Bilgisayar'da modelleri filtreledikçe seçenekler azaldı, yok efendim G. Kaynağı, yok efendim boy derken. Birde almak istediğim asıl kasa biraz pahalıydı 1000 küsür TL civarı o yüzden şuan için bu kasayı aldım. Ve 4K monitör de 4 seçenek arasında Sistem Tavsiyelerin de yazanı seçtim, zaten Vatan'da 4 seçenek vardı. Bende onu aldım. Teşekkür ederim tekrardan ''güzel'' yorumun için umarım daha iyisi sizlerin olur...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı