Intel i9-9900K/KF sistem toplama tavsiyesi

Konuyu takip eden diger arkadaslardan da mumkunse ;

*** Anakart icin RGB yada LED li susu olmayan,kablo saklama ozelliği olan ve aynı işi gorcek F/P urunu bir anakart model tavsiyesi?
*** Bu anakarta uygun RAM (tek ram takılabilip takılamadıgı?)
*** On tarafı RGB yada LED li isigi olmayan , ya da cok az ve los bir isikli kullanıcı dostu (kablo saklama vs ozellikleri ile) kasa tavsiyenizi bekliyorum.
AMD işlemcilerde bazı RAM'ler AMD işlemcilere uyumlu oluyordu, onun haricinde uyumluluk sorunu olmaz diye biliyorum.
DDR4 olması ve masaüstü RAM'i olması yeterli.

Tamam anladım
direk Tek ram Takabiliyor muyuz?
yoksa illa 2li olmak zorunda mı?

Butceniz nedir?

İ9 sistem toplamak istiyorum,

Hocam boş yere para savurmayin. Yol yakinken AMD'ye donun.

Bu işlemciler fansız mı geliyor bir de netten siparis ettigimizde? Fansiz geliyorsa hangi fanı onerirsiniz? Onerebilecegim bir fan yok.

Gelse ne olacak? Intel cok isindigi halde cok sacma bir stok fanlari var.

3- Onereceginiz anakart a uygun DDR4 RAM tavsiyeniz nedir? Bu anakarta tek 16 GB takabiliyor muyuz.
2x8 yerine tek 16 alıp ileride bir 16 GB daha alabilirim diye dusunuyorum.

Tek 1x16 GB sacma bir FPS verecektir. AMD'ye donerseniz PC'yi dizerken 2x16'lık alabilirsiniz. AMD'ye gececek olursaniz onerilerim; ASUS ROG STRIX B450-F, ASUS TUF B450 GAMING Plus ve Gaming Pro, ASUS TUF B550-M GAMING Plus ve B550-GAMING Plus, MSI B450 tomawahk Max.

4- Bu sistemi koyabilecegim on tarafı mumkunse ısıksız ya da az/los isikli icinde hava sirkulasyonu iyi, guc kabloları saklaması guzel hangı kasayı onerirsiniz?

İlk ve kesinlikle almanizi tavsiye ettigim kasa şüphesiz Corsair iCUE 465X.
2- XPG battlecruiser (yanlis yazmis olabilirim)
3-Cooler Master H500.
4-Cooler Master TD500.
5-Sharkoon rev200.

5- Bu parcalari YouTube'dan vs seyrederek takmak buyuk mesele midir? Yoksa takabilir miyim?

Rahatca takabilirsiniz. Yeter ki korkmayın. Donanim arsivinin bununla ilgili videolari var.

Butceniz nedir?

Hocam boş yere para savurmayin. Yol yakinken AMD'ye donun.

Gelse ne olacak? Intel cok isindigi halde cok sacma bir stok fanlari var.

Tek 1x16 GB sacma bir FPS verecektir. AMD'ye donerseniz PC'yi dizerken 2x16'lık alabilirsiniz. AMD'ye gececek olursaniz onerilerim; ASUS ROG STRIX B450-F, ASUS TUF B450 GAMING Plus ve Gaming Pro, ASUS TUF B550-M GAMING Plus ve B550-GAMING Plus, MSI B450 tomawahk Max.

İlk ve kesinlikle almanizi tavsiye ettigim kasa şüphesiz Corsair iCUE 465X.
2- XPG battlecruiser (yanlis yazmis olabilirim)
3-Cooler Master H500.
4-Cooler Master TD500.
5-Sharkoon rev200.

Rahatca takabilirsiniz. Yeter ki korkmayın. Donanim arsivinin bununla ilgili videolari var.

bir limit belirlemedim ama fiyat/performans sistemi kurmak istiyorum,

intel tercihim
intel vs amd olayı iphone vs samsung gibi herhalde :))

Anladım fansız geliyorsa fan da siparis edicem o yuzden sordum
her halikarda fan da siparis edilecek o zaman

tek 16gb takmakla 2x8gb takmak arasında bir fark var yani?

tüm kasalara baktım muhtemelen hepsi cok işlevseldir
ama maalesef hepsinin on tarafı RGB fanlı cok ısıl ısıl,
ben yas ve karakter geregi biraz daha sade bir kasa bakıyorum

Daha once hic anakarta işlemci ve fan montajı yapmadım
diger parcalara sok tak vakıfım konuya,videolara bakıcam

Bir limit belirlemedim ama fiyat/performans sistemi kurmak istiyorum,

Intel tercihim.
Intel vs AMD olayı iPhone vs Samsung gibi herhalde.

iPhone Samsung olayi bu konuyla çok alakasiz. Fiyat/performans bir sistem kuracaksaniz AMD islemci almalisiniz. Intel alirsaniz kimseye F/P PC topladim demeyin. Dediginizi duyan PC'den anlayan birisi olursa kıkırdayabilir. Ryzen 7 3700X i7 10. nesille kapişiyor haberiniz olsun.

Anladım fansız geliyorsa fan da siparis edeceğim o yuzden sordum.
Her halikarda fan da siparis edilecek o zaman.

Almışken Corsair'in sivi sogutmasini alin bari.

Tek 16 GB takmakla 2x8GB takmak arasında bir fark var yani?

Tabii ki. YouTube'dan bakabilirsiniz. 30 FPS'ye kadae ciktigi oluyor farkin.

Tüm kasalara baktım muhtemelen hepsi cok işlevseldir.
Ama maalesef hepsinin on tarafı RGB fanlı cok ısıl ısıl,
Ben yas ve karakter geregi biraz daha sade bir kasa bakıyorum.

Hocam Corsair iCUE 465X'in ozel programi var oradan ışık seviyesini ayarlayabilir veya ışıklark kapatabilirsiniz. Hemen hemen her programda var bu. Kacinci yuzyildayiz?

iPhone Samsung olayi bu konuyla çok alakasiz. Fiyat/performans bir sistem kuracaksaniz AMD islemci almalisiniz. Intel alirsaniz kimseye F/P PC topladim demeyin. Dediginizi duyan PC'den anlayan birisi olursa kıkırdayabilir. Ryzen 7 3700X i7 10. nesille kapişiyor haberiniz olsun.

Almışken Corsair'in sivi sogutmasini alin bari.

Tabii ki. YouTube'dan bakabilirsiniz. 30 FPS'ye kadae ciktigi oluyor farkin.

Hocam Corsair iCUE 465X'in ozel programi var oradan ışık seviyesini ayarlayabilir veya ışıklark kapatabilirsiniz. Hemen hemen her programda var bu. Kacinci yuzyildayiz?

sivi sogutmayı inceliyim ,
niyetim var aslında sıvı sogutmaya ama işlemci yada kasa içini nemlendirir mi yada zarar verir mi , ömrü nedir bilmiyorum,

tek cift ram olayi icin tesekkurler, merak ettigim konuydu cift ram alınacak oki,

super ısıklar ayarlanabiliyor hatta kapanıyorsa ,
tesekkur ederim,

Sivi sogutmayı inceliyim,
Niyetim var aslında sıvı sogutmaya ama işlemci ya da kasa içini nemlendirir mi ya da zarar verir mi, ömrü nedir bilmiyorum,

Tek cift RAM olayi icin tesekkurler, merak ettigim konuydu cift RAM alınacak oki,

Super ısıklar ayarlanabiliyor hatta kapanıyorsa,
Tesekkur ederim,

Eger AMD alirsaniz ne mutlu bana. RAM'lerde MHz ve CL degeri de onemlidir. Bu sistem icin 3600-3200MHz RAM yeterlidir. CL degeri ne kadar duauk olursa o kadar iyi. Mumkune CL degeri 15-16 olan RAM'leri secin. Anakartinizin raminizi desteklediginden emin olun ve anakartiniza da iyi bir butce ayirin.

Eger AMD alirsaniz ne mutlu bana. RAM'lerde MHz ve CL degeri de onemlidir. Bu sistem icin 3600-3200MHz RAM yeterlidir. CL degeri ne kadar duauk olursa o kadar iyi. Mumkune CL degeri 15-16 olan RAM'leri secin. Anakartinizin raminizi desteklediginden emin olun ve anakartiniza da iyi bir butce ayirin.

anladım not aldım, bilgiler için tesekkurler.
Inwin 101 öneririm 650W PSU'su var on tarafinda logosu yaniyor fakat bunun icin SATA guc kablosu baglanmali baglamazsan yanmaz.

evet daha sade bir kasaymıs siyah ı da vardır herhalde
bir inceliyim,
tesekkur ederım

O zaman 10. nesilde ne degisiyor diye sormuyorum :))

9. nesil toplamak istiyorum,
O yuzden sordugum sorular uzerinden yardımcı olursanız sevinirim,

10700K şu an hem ileri açık bir soket yani 11700K bile takabilirsin ve daha ucuz üstelik benzer güçteler neden durduk yere fazladan para vermek istiyorsunuz?
ya da battlecrusier
Ekran kartı olarak RTX 3000 serisini bekleyin hatta o zamana kadar fiyatlar da düzelir şuan yurt dışında 10700KF, 350 dolar falanken burada 3500 TL.
illaki 9. nesil olacaksa.
soğutucu olarak PF 360 al geç

Son düzenleyen: Moderatör:
10700K şu an hem ileri açık bir soket yani 11700K bile takabilirsin ve daha ucuz üstelik benzer güçteler neden durduk yere fazladan para vermek istiyorsunuz?
ya da battlecrusier
Ekran kartı olarak RTX 3000 serisini bekleyin hatta o zamana kadar fiyatlar da düzelir şuan yurt dışında 10700KF, 350 dolar falanken burada 3500 TL.
illaki 9. nesil olacaksa.
soğutucu olarak PF 360 al geç

Tavsiyeler icin tesekkur ederim,
bende halihazirda i7-3770 oldugu icin i9 a geciyim istiyordum . I7-10700 i9-9900 den daha iyiyse ve daha ucuzsa dusunulebilir . Bir incelemesini yapayim

Kasa ve ram tavsiyeleri icin de tesekkurler

Geri
Yukarı