Intel Nasıl Batmıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
AMD'yi Intel'den daha fazla sevsem de rekabet olması şart. Son nesilde AMD işlemciler daha pahalı. Intel'in de atak yapıp her sene soket değiştirmeyi bırakması lazım.

Hayır, YouTube da bir adam anlatıyordu. AMD fanboyu yok. Intel fanboyu var demişti.

Siz AMD fanboyusunuz o kesin. Her YouTube da anlatılan doğru olsa neler olurdu.

AMD'yi Intel'den daha fazla sevsem de rekabet olması şart. Son nesilde AMD işlemciler daha pahalı. Intel'in de atak yapıp her sene soket değiştirmeyi bırakması lazım.

Bu sene değiştirmedi zaten.

Masaüstü toplarken daha hesaplı diye Intel toplamış ve mobilde daha iyi olduğundan AMD satın almış birisi olarak konunun mizah ve eleştiri ile uzaktan yakından alakası olmadığını belirtmek isterim. Keza i3-10100F ve H410 anakart aldığınız zaman neredeyse sadece Ryzen 3 3100 alabiliyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu video bir izleyin derim.
Bunlar neden driver koymuş o zaman Intel HD Graphics diye web sitelerine? Dün GTX 1650 sattım, sap gibi kaldım.

i3 10100'e koyuyorlar sizde F olan versiyonu var.

Anlamıyorum, bir tane bile iyi işlemcisi olmayan bir firma. O kadar sene batmıyor. Sadece fanboylar tarafından ayakta kalıyor. Zaten her yer Intel fanboyu dolu. Mesela Ryzen çıkmadan önce Intel iyi deniliyordu ama fanboy oyunuydu. AMD hep daha iyi. 10400F öneren herkes banlanmalı. Bu forumda herkes Intel'ci.

Fanboyluk falan değil sen kafanı üşüt müsün galiba i5-10400F önerenler neden banlanıyor? 1150-1200TL fiyatı var R3 3100 le aynı hemen hemen ve R5 3600 dengi R5 3600 1600TL arada 400TL bir fiyat farkı var. i3-10100F'ten örnek verelim 780TL fiyatı var ama 1100TL olan R3 3100'ü geçiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı