İntel Pentium E5300 İçin Soğutucu Tavsiyesi

doblocuk

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim Pentium E5300. Termal macun etkisini yitirdiği için macun yerine soğutucu almaya karar verdim. Bütçem 165 TL. Kasam Corsair Obsidian 350D ve sıvı soğutma desteği var.

Soğutucu olarak Cooler Master Seidon 120V Plus almayı düşünüyorum. Büyük hava soğutucuları takacak yerim yok. Stock soğutucuyu bile bir ayağını keserek takabildim.

Cpu güç kablosunun soğutucu ayağa ne kadar mesafede olduğunu aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. O alana sığacak bir soğutucu olmalı.

Soğutucuyu takacağım yerin fotoğrafını Technopat'ın sunucularına yükledim ancak dosya çok büyük geldiği için sistem kabul etmedi. Bende başka kaynaktan fotoğrafı koyuyorum.

d75f8829-5239-4484-8b61-3daf9aae5876.jpg

Not: Technopat Sosyal'de paylaştığımız fotoğrafları Technopat harici sitelere yüklemenin ceza sebebi olduğunu biliyorum ancak Technopat'ın sunucuları 3.21 mb boyutundaki fotoğrafa dosya çok büyük diyerek hata veriyor. Technopat'a yüklemeyi 2 kez denedim ancak sistem kabul etmedi. Mecburen başka kaynaktan fotoğrafı koyuyorum. Soğutucuyu takacağım yer bu kadar ufak olmasaydı fotoğrafı koymazdım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı