Intel Pentium N3700 Hangi Windows Sürümünü Seçmeliyim?

Makaleler
1
Merhabalar. Elimde kendi kullanmış olduğum bir laptop var. Bu laptopta normalde Windows 8.1 var ama benim birkaç sebepten ötürü format atmam gerekiyor. Bilgisayarım şöyle;

Intel Pentium N3700 @ 1.6Ghz Turbo ile 2.4Ghz İşlemci
8GB DDR3 RAM
Intel HD Graphics 128MB + NVidia GeForce 920M 1GB Ekran Kartı
500GB 7200RPM HDD

Bu bilgisayarda alabileceğim en üst düzey performansı verebilecek bir Windows istiyorum hangisini yüklemeliyim? Güncelliktir özelliktir odur budur ben uğraşmıyorum bunlarla. Arada LoL oynarım, internette takılırım ve yazılım geliştiririm bu laptopla. Ondan dolayı yüksek performanslı bir şeyler istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler :)

Şuan ubuntu üzerinden yazıyorum zaten ama dediğim gibi oyun da oynuyorum bunda ondan windows şart.

NOT : Yazmayı unutmuşum oyun performansı LoL'de orta grafiklerde 40-50FPS, ETS2'de en yüksek grafiklerde 30-40FPS veriyor.

Hem League of Legends hem de ETS 2 linux destekli oyunlar diye biliyorum. Oynayabiliyor olmanız lazım.

Ama kullandığım bazı programlar hem Windows'u destekliyor hemde LoL ve ETS2 Linux'u tam desteklemiyor en azından LoL desteklemiyor. Verdiği performans Windows'un yanında hiç.

Ama kullandığım bazı programlar hem Windows'u destekliyor hemde LoL ve ETS2 Linux'u tam desteklemiyor en azından LoL desteklemiyor. Verdiği performans Windows'un yanında hiç.
O konuda haklısınız, Windows'un optimizasyonu diğer sistemlere göre kat kat iyi (örneğin Os X ne kadar günlük internet, Photoshop Express vs yerlerde çok çok iyi olsa da oyunlarda Windows'un 1/3'i anca eder), Windows 7+Ubuntu olarak Dualboot öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı