Intel Q8400 ve Foxconn G41MXE İçin Ekran Kartı Önerisi

NightbladeQ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımın özellikleri:
  • Anakart: Foxconn G41MXE
  • İşlemci: İntel Core 2 Quad Q8400
  • RAM: 4 GB
  • Ekran Kartı: R7 240 2 GB

Pek bilgisayardan anlayan birisi değilim. Gün içerisinde haber falan bakarım, bir de arada CS:GO oynuyorum. İnternetten aldığım fikirler doğrultusunda GT 1030 almaya karar verdim. Bilgisayarcıya gidene kadar, her şey harika gidiyordu. Bilgisayarım için GT 1030 alacağım dedim. Senin Foxconn G41MXE anakartına bu ekran kartı uyumlu olmaz, senin ekran kartın DirectX 11 destekliyor ama ekran kartı DirectX 12 dedi. Açıkçası ben pek inanmadım. Sizce GT 1030 benim anakartıma cidden takılamaz mı? Ne gibi sorunlar yaşarım?

GT 1030 olmazsa, ne gibi ekran kartları önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak bu ilginç işte, yani eski kart DirectX 11, yeni kart DirectX 12 diye çalışmayacakmı ? Öyle birşey olduğunu düşününmüyorum, şahsen daha önce 11 den 12 olan bir karta geçiş yaptım böyle birşey olmadı, ilk kez duydum.
Bütçeniz ne kadar bu arada ?

750 Tİ yetecektir. Üstüne zaten elindeki işlemci nedeniylede çıkamazsın darboğaz olacaktır. GT1030 konusuna gelicek olursak herhangi bir sorun olmaz ama senin anakartının desteklediği işlemcilere bakarsak GT1030'u rahat besleyecek bir işlemci yok maalesef darboğaz olacaktır genel itibariyle işlemci alsan dahi.

Bak bu ilginç işte, yani eski kart DirectX 11, yeni kart DirectX 12 diye çalışmayacakmı ? Öyle birşey olduğunu düşününmüyorum, şahsen daha önce 11 den 12 olan bir karta geçiş yaptım böyle birşey olmadı, ilk kez duydum.
Bütçeniz ne kadar bu arada ?
Yani 700 tl yi aşmazsa memnun olurum.
750 Tİ yetecektir. Üstüne zaten elindeki işlemci nedeniylede çıkamazsın darboğaz olacaktır. GT1030 konusuna gelicek olursak herhangi bir sorun olmaz ama senin anakartının desteklediği işlemcilere bakarsak GT1030'u rahat besleyecek bir işlemci yok maalesef darboğaz olacaktır genel itibariyle işlemci alsan dahi.
Saolun teşekkürler fikriniz için.

Öncelikle 750 TI'ın GT 1030'dan biraz daha güçlü olduğunu belirteyim.O yüzden darboğaz olacaksa ikisinde de olur.Konu sahibinin sorusuna gelince, bence o anakarta GT 1030 uyar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı