Intel Resmi Sitesinden Türkçe Dil Desteğini Kaldırmış

cleancoder

Kilopat
Merhaba, az önce çok dikkatimi çeken bir olayla karşılaştım. Bir Intel işlemcinin özelliğine vs bakarken her zaman Intel'in resmi sitesine girer öyle bakardım. Biraz önce sitede bir sayfaya girmeye çalışırken beni birden İngilizce siteye yönlendirdiğini fark ettim. Sonra yukardan dil-ülke seçimine bakınca orada Türkiye'nin ve Türkçe'nin yazmadığını gördüm. Bu Intel'in sitesi çok yakın bir zamana kadar Türkçe'ydi, hatta yıllardır Türkçe desteği mevcuttu. Dikkat çekici olduğu için paylaşmak ve fikrinizi almak istedim. An itibariyle Intel, Türkçe dil desteğini internet sitesinden kaldırmış gözüküyor.

Acaba son zamanlarda yaşanan savaş, İsrail-Filistin meseleleri, var gücüyle İsrail'in yanında duran Intel'i duygusal davranmaya itmiş olabilir mi? Bu yapılan Türkiye düşmanlığı diyeceğim ağır olacak ama yani başka bir açıklaması falan var mıdır bilmiyorum.

1704276770228.png

Intel ve İsrail'in güçlü bağlarını merak edenler için;

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun politika ile alakalı olduğunu hiç sanmıyorum.

Intel Türkçe dil desteğini kaldırmış. Tamam bunu yapmalarına tepki gösterilebilir. Ama İsrail ile güçlü bağlarından bana ne. Ondan yaptılarsa yaptılar. Dünyanın sonu değil ki. Bu yüzden Intel işlemcileri de kıralım atalım. (!) Şu arapları savunacağım diye çok saçmalıyorsunuz. Forum güzel diyorum ama bu tarz konu açanlar yüzünden soğuyorum. Kendi kendinize yazıp çiziyorsunuz.

AMD'nin fi tarihinden beri Türkçe desteği yok, onları da Suudi Arabistan yandaşı ve Türk düşmanı ilan edebiliyor muyuz?

Önceden olmaması farklı bir şey, yıllardır olan Türkçe desteğinin kaldırılması farklı bir şey diye düşünüyorum.

Intel Türkçe dil desteğini kaldırmış. Tamam bunu yapmalarına tepki gösterilebilir. Ama İsrail ile güçlü bağlarından bana ne. Ondan yaptılarsa yaptılar. Dünyanın sonu değil ki. Bu yüzden Intel işlemcileri de kıralım atalım. (!) Şu arapları savunacağım diye çok saçmalıyorsunuz. Forum güzel diyorum ama bu tarz konu açanlar yüzünden soğuyorum. Kendi kendinize yazıp çiziyorsunuz.

Siz daha güzel saçmalamışsınız. Burası özgür bir ortam değil mi? İsteyen herkes fikirlerini beyan edebilir. Yazının altında 'merak edenler için' diye ibare mevcut, sizi ilgilendirmiyorsa bakmazsınız olur biter. Konu Araplara kin kusulsun diye veya üstü kapalı İslamofobi yapılsın diye açılmadı.

Şirketler duygusal davranmazlar, çıkarı ne ise ona yönelirler. Farklı bir sebebi vardır.

Öyle olması gerek ama yıllardır destek verilen Türkçe ve Türkiye'yi silmek için farklı ne sebepleri vardır, ben de kendilerinden duymak isterdim.

Intel'in küresel yönetici atamalarına dair bir haber;

Son düzenleme:
Bu konuya yazdığım mesaj da din ile alakalı bir tane bir şey bile yok. Hemen kendi kendinize dini katmışsınız. Hiç şaşırmadım. Ben saçmalıyorum ama. Bende konuya istediğim gibi cevap yazmakta özgürüm. Intel Türkçe dili kaldırmış tepki gösterdim ama onun dışındakiler tamamen saçmalık. Ne yapalım? Intel İsrail'i destekliyor diye bağıralım mı her yerde? Intel'e saldıralım veya hakaret küfür mü edelim? Intel'in bu yaptığı pek önemli değil bence. Türkiye'de daha çok büyük sorunlar var.

Geri
Yukarı