Intel stok fanın çok gürültü çalışması normal midir?

Deva Bulmam

Decapat
Arkadaşlar, benim işlemci: İ3-12100F ve stok fan. Bu stok fan bazen çok sapıtabiliyor. Alkolik gibi bir şey. Dengesiz herifin teki. İşlemci doğru düzgün kullanılmazken, YouTube üzerinde sadece video izlerken bile durup durmadık yere 15-20 saniyeliğine aşırı bağırmaya başlıyor, sonra aşırı hızlı bir şekilde sakinleşiyor. Bu yüzden dengesiz diyorum işte. :D Virüs, mirüs falan da olamaz bu arada. Sistem temiz. 4 ay önce alındı, daha 1-2 hafta önce de format atıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de normaldir zaten Intel'in stok fanı aşırı dandik bir şey. Değiştirmenizi öneririm. Bir de kasan hava almıyorsa soğutamıyor olabilir. Benim kasanın hava akışı iyi olmasına rağmen yan tarafı söktüğümde en az 15 derece fark ediyor.

Hocam alkol testi yaptırın 0.5 promilin üzerindeyse yolunuza başka bir sürücü pardon fan ile devam etmenizi öneririm.

Anakartın biosunda fan ile alakalı bir yer olabilir mi?

@the_bkp BIOS kısmına daha önceden giriyordum, tüm fan ayarları kendi ayarlarında, hiçbir şeye dokunmadım.

Normaldir çünkü çapı küçük ve bu da gürültülü çalışmasına neden oluyor. Soğutmayı geçtim sırf o sesinden dolayı değiştirdim.
Ben de şimdi idarelik kullanıyorum, ileride değiştirmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı