Intel undı hatası

resul_256

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, X555'yı model bilgisayarı da fotoğrafta görünen hatayı alıyorum. Neden kaynaklanıyor olabilir acaba? Şimdiden teşekkürler.

20201221_151832.jpg

20201221_151840.jpg

Harddisk ya bozuk ya işletim sistemi çökmüş.

Arkadaşlar merhaba, X555'yı model bilgisayarı da fotoğrafta görünen hatayı alıyorum. Neden kaynaklanıyor olabilir acaba? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 793077

Eki Görüntüle 793081

Harddisk'te sorun olabilir ya da BIOS'a girip Boot seçeneğine gelip 1ST Boot'u harddiskiniz olarak ayarlayın, içinde işletim sistemi olduğundan emin olun yoksa da başka bir bilgisayardan Rufus programını kullanarak bootable USB bellek oluşturun ve işletim sistemi kurun.

Öncelikle BIOS'a girip Boot sekmesinden HDD'yi kontrol edin. Toshiba yazması lazım (HDD'niz resimden gördüğüm kadarıyla Toshiba). Eğer yazmıyorsa sistem HDD'yi görmüyordur. Yazıyorsa ve 1. sırada değilse 1. sıraya alın kendisini.

Diğer dediğim gibi HDD gözükmüyorsa HDD kartında bir sorun olabilir. HDD çalışmıyordur yani. Bu ikinci ihtimalimiz olsun şimdilik. En olmadı başka bir HDD ile test edin. O HDD çalışıyor ve sizinki çalışmıyorsa geçmiş olsun.

Geri
Yukarı