Intel ve AMD arasındaki fark nedir?

Hocam internetten 3600 ve RTX 2060'ın testlerine bakın sonra da 2600X ve 2060S'in testlerine bakın. Aradaki fark açıkça belli olacaktır. Sizin sorunuzun cevabı ise oyunların çoğu GPU odaklıdır. Genelde eski oyunlar işlemci odaklı oluyor.
Bu arada hız sizin için kapasiteden daha önemliyse 240 GB'lik şu SSD'ye bakabilirsiniz:
Sağ olun tüm cevaplarınız için. 😃👍👍

Aslında Intel AMD'den daha az tercih ediliyor.

AMD Intel'e nazaran daha f&p CPU'lar üretiyor. Isınma sorunu yaşayan kişiler var ama abartılacak kadar değil. İyi bir hava akışı ve soğutucu ile halledilebilir. Intel sadece bizim ülkemizde pahalı ayrıca. Yurt dışında aralarındaki fiyat farkı yok denecek kadar az. Eğer daha CPU almadıysanız 4000 serisini ve 11. nesili bekleyin derim. 11. gen Intel CPU'lar çok iyi olacak diye düşünüyorum.

Sağ olun bende bilgisayara AMD işlemci almayı düşünüyordum.

AMD işlemcileri, Intel işlemcilerine göre daha fazla çekirdek oluyor. Bu sayede, çoklu görevlerle uğraşırken daha yüksek bir performans elde edebiliyoruz. Ayrıca, AMD işlemcileri, Intel işlemcilerine göre bir tık daha ucuz gibi. Benim de tercihim AMD olurdu ki öylede oldu :) Tarihe hiç bakmamıştım hortlattım galiba :)

Yeni konular

Geri
Yukarı