Intel ve AMD'nin Fiyat Farkı Neden Kaynaklı ?

Ergenekon

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
İŞÇİ
Arkadaşlar Vatan'da Intel Core i7 4790k soket 1150 4.0 GHz 8mb önbellek 22nm işlemci 1004 TL iken, AMD FX X8 9590 soket AM3 + 4.7 GHz 16mb önbellek 220w 32nm işlemci 665 TL.

Bu fiyat farkı neden? İntelin avantajı nedir ? Burada fiyatı neden yüksek ? Amd'den üstelil gördüğüm kadarıyla amd daha yüksek özellikte. Ya da ben öyle biliyorum. Bunu bi açıklığa kavuşturabilir miyiz....

GHz devri eskide kaldı. Çekirdek devri de aynı şekilde. Bilimsel açıklama yapıp kafa karıştırmaktansa testlere bakmanızı öneririm. Bana göre işlemci alırken verdiğiniz para kadar performans alıyorsunuz. Ama şu an AMD yeni seri işlemci çıkarmadıkça güncelliğini koruyan Intel işlemcilere yönelin derim.

Ben AMD FX serisinden sadece 6300' ü beğeniyorum. Üst seviye bir işlemci alacaksanız Intel tarafına yönelmenizi tavsiye ederim.

Her iki firmanında kendine ayit ayrı ayrı teknolojileri var şimdi onları tek tek açıklayamayız, ama İntel > AMD diyebiliriz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı