Intel Xeon işlemci alınır mı?

fatihgunes44

Hectopat
Benim anakartım 775 pin ve de işlemcim çok eski 775 pin iyi bir işlemci de yok bu yüzden Xeon almayı planlıyordum fakat bu işlemcileri modlamak gerektiğini öğrendim bu modlamak çok zahmetli bir iş midir? Bunu evde kendimiz yapabilir miyiz? Ya da herhangi bir bilgisayarcıya götürürsek yapar mı?

Eski sistemini kullanmaya devam etmek zorundaysan ve bütçen yoksa elbette yapılabilir.

Örnek konu;

Eski anakartlı sistemlerini şahlandırmak isteyen arkadaşlar için velinimet Xeon'lar tabii ki de alınabilir ancak 775 pin e dönüştürüldüğünden emin ol. 1050T Ti'de bile darboğaz yapmaz Xeon'lar.

Bence de gayet yapılabilir. Eskiden bu E5450 80Tl falandı, E5430 aldığımı hatırlıyorum 30TL'ye. Şimdi leş gibi pahalandılar ama performansları için hala değer.

Benim anakartım 775 pin ve de işlemcim çok eski 775 pin iyi bir işlemci de yok bu yüzden Xeon almayı planlıyordum fakat bu işlemcileri modlamak gerektiğini öğrendim bu modlamak çok zahmetli bir iş midir? Bunu evde kendimiz yapabilir miyiz? Ya da herhangi bir bilgisayarcıya götürürsek yapar mı?

Evde yapmak zahmetli biraz üstesinden gelirim diyorsan yapabilirsin.

Alınır. Aliexpressten E5450 veya X5460 alabilirsiniz. İyi bir soğutucunuz varsa ciddi iş görür. Ben E5450'yi T6 Ultra ile 4 Ghz'de kullanıyorum gayet iyi performans veriyor. X5460'ın fazla ısındığını duymuştum almadan araştırırsanız iyi olur.
Not: Aliexpresstekiler modlu oluyor zaten ayrıyeten uğraşmanıza gerek yok.

Bence kendin modlamana değmez, hazır modlanmış al. Çok ucuza bulursan işlemciyi anakartın soketindeki plastikleri kesip işlemcinin iki pinini hazır satılan banltlarla yapıştırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı