İntenetim daha pahalı olmasına rağmen daha yavaş

berkanward

Femtopat
Arkadaşlar internetim üst komşumuzunkinden daha pahalı ama daha yavaş. Bir ara onu kullanıyordum indirme hızı 2.5e kadar çıkıyordu sonra kendi evime aldım indirme hızı 1.1'de sabit kalıyor. İkimizinki de aynı firma aynı yer bizimki daha pahalı ama onlarınki daha hızlı. Nedeni ne acaba?

Dostum, tekrar söylüyorum, pahalı internet aldın diye daha iyi olacak diye bir şey yok.

5 kişi bağlı diye de hız 10-15 Mbps düşmez. Senin aldığın paket nedir? Kaç Mbps paket aldın?
Komşunun paketi kaç Mbps idi?

Sen gidip ADSL 16 Mbps'ye kadar aldıysan 1.1 alman doğal bir şey. Yüksek hızlı bir şey aldıysan ve 1.1 sabit kalıyorsa sorun var demektir.

Arkadaşlar internetim üst komşumuzunkinden daha pahalı ama daha yavaş. Bir ara onu kullanıyordum indirme hızı 2.5e kadar çıkıyordu sonra kendi evime aldım indirme hızı 1.1'de sabit kalıyor. İkimizinki de aynı firma aynı yer bizimki daha pahalı ama onlarınki daha hızlı. Nedeni ne acaba?
Öncelikle şununla başlayalım. Hangi ISS'den hizmet alıyorsunuz ve hangi paketi kullanıyorsunuz? altyapınız hangi DSL teknolojisini (ADSL/VDSL?) destekliyor? O şunu alıyor ben bunu diyorsunuz ancak, hat değerlerinizde problem olabilir ki konuya eklememişsiniz bile. Belki evinizdeki tesisatta veyahut kablolamada problemler vardır, bilemeyiz.

Öncelikle şununla başlayalım. Hangi ISS'den hizmet alıyorsunuz ve hangi paketi kullanıyorsunuz? altyapınız hangi DSL teknolojisini (ADSL/VDSL?) destekliyor? O şunu alıyor ben bunu diyorsunuz ancak, hat değerlerinizde problem olabilir ki konuya eklememişsiniz bile. Belki evinizdeki tesisatta veyahut kablolamada problemler vardır, bilemeyiz.
paketi bilmiyorum ama kabloyu üst komşunukine ek yaptılar teknik konularda bilgim yok ama nasıl bakabileceğimi söylerseniz yaparım

paketi bilmiyorum ama kabloyu üst komşunukine ek yaptılar teknik konularda bilgim yok ama nasıl bakabileceğimi söylerseniz yaparım
Kabloyu üst komşununkine ek yaptılar derken, hangi kablodan bahsediyorsunuz? Ayrıca, modem arayüzüne girerek oraları birazcık kurcalayarak hat bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Hangi marka ve model modem kullandığınızı belirtirseniz, belki ilgili kısmı bulmanıza yardımcı olabilirim.

bu bilgiler yetermi galiba kabloda galiba ethernet kablosuydu gri bir kablo

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2020-09-27_010709_192.168.1.1.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-09-27_010709_192.168.1.1.png
    4,2 KB · Görüntüleme: 36

Geri
Yukarı