İntergalaktik Technopat tuboz savaşları üçüncü sezon üçüncü bölüm: Geminin içinde

Aserd

Hectopat
Makaleler
1
Yer
North buganda
Daha fazla  
ship-tie-razor-crest.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Efeisot Kmr @The10thDoctor @Ellie Williams @377660 @ThePentium

Ekran kartına bayıltma özelliğini getiren tek kişi Efeisot'tu. Bu yüzden diğerlerini sertçe iterek hepsinin önüne atılarak dostu bildiği insanların onları dinlemeye bile yanaşmadığını fark etti. Yüzünden sert gözyaşları dökülüyordu ancak yapabileceği bir şey yoktu. İki üç veya daha fazla ışını aynı anda hissetti vücudunda ancak dostlarını kurtarmadan buradan gitmeyecekti.

Bu sırada sumenus ve ellie ise hızlıca gözlem kuşu adı verilmiş bir A-45 sınıfı uçağa binip çalıştırmaya başladılar. Sumenus uçaklardan az çok anlasa da tam olarak neleri düzelteceğini veya kalkıştan sonra hangi düğmelere basacağını bilmiyordu. Yine de elinden geleni yaptı ve uçağı bir şekilde havalandırmayı başardı.

Ellie, Sumenus'un uçağı başarılı bir şekilde kaldırdığını görünce hemen ipleri bıraktı aşağıya doğru. Efeisot silahların gürültüsü arasında IP yüzünün önüne düşmeseydi belki de hiçbir zaman onlara ulaşamayacaktı ama korkulan olmadı, efeisot ipi sıkıca kavradı ve yukarıya, gözlem kuşuna doğru yükselmeye başladı.

Geldiğinde üçlünün morali harika değildi ama en azından kimseyi öldürmek zorunda kalmamışlardı tüm bu olaylar boyunca.

‘'Uçak temiz değil mi?" dedi efeisot. ‘'baktınız yani alt katlara."

‘'Şey." dedi ikili. ‘'orayı unutmuş olabiliriz."

Üçlü acilen bir şeyler yapmak zorundaydı. Gördükleri ilk uçağa binmiş ve şimdi o uçağın bile temiz olup olmadığını bilmiyorlardı. Ellie ve efeisot ekran kartlarını çekip aşağı kata indiler uçakta.

‘'Ellie sen sağı kolla ve sola bak-" derken seslerini kesti ikili. Bir şey duymuşlardı. Yok, iki şeydi bu.

Yavaşça sesin olduğu yere gelip durdular ve dinlemeye başladılar.

‘'Şimdi ustam sen bunun düzelmeyeceğini mi söylüyorsun bana, amacın nedir ya?"

‘'Sen hala burada mısın? Tamam bakacağım dedim SSD'ne ya. Daha ben uçağı düzeltmemişim sen bana SSD düzelt diyorsun."

‘'Ne kadar sürer başlasan?"

‘'Beş dakikaya hallederim."

‘'En niye çözmüyorsun o zaman yarım saattir buradayım ya, daha bizim arkadaşlar gelecekti onları da karşılayamadım."

‘'Sana dur diyen mi var?"

‘'Ya tamir ayağına parçalarımı çalarsan."

Bir süreliğine sesler kesildi ve tamirci adam büyük bir öfke ile bağırdı:

‘'Sen beni o bilgisayarcılarla aynı kasaya mı koyuyorsun. Yapmıyorum ulan, yapmıyorum tamirci ben değil miyim? Seni de şikâyet edeceğim bak gör. O zaman sen böyle konuşursun işte."

Efeisot ve ellie arkadaşlara kısmına takılmıştı, adamın sesi de tanıdık geliyordu. Efeisot risk alıp kapağı açtıktan sonra konuştu:

‘'Burak?"

‘'Efeisot?"

‘'Senin ne işin var burada?"

‘'Asıl sizin ne işiniz var burada?"

Tamirci konuştu:

‘'Ne oldu yine mi kırdınız ekran kartını? Tamam yani konsey adayısınız da böyle de olmaz ki. Bu gençler hiç değer vermiyor parçalarına yahu. Eskiden benim babam anlatırdı böyle değilmiş o zamanlar-"

Efeisot kapağı kapattı ve büyük bir sıkıntısı varmış gibi konuştu:

‘' Hangarda yüze yakın uçak vardı ve siz Pentium ustanın gemisini aldınız ha?"

‘'Gerçekten o mu?"

‘'Evet. Yanında da Burak var."

‘' Başladığımız gibi dibi boyladık o zaman, harika."

Son düzenleme:
Pentium Usta mı olduk şimdi? :D
Güzel hikaye olmuş beğendim. Heyecanlı oluyor okuması.
Niye benim gemime biniyorsunuz. Daha taksiti bitmedi onun! :D

Yeni konular

Geri
Yukarı