İntergalaktik Technopat turboz savaşları onuncu bölüm

Aserd

Hectopat
Makaleler
1
Yer
North buganda
Daha fazla  
@Birisi42 @ChaosBoost @Radian @Efeisot Kmr @Ali Pınar @Halaxsi @AXCHNEER @1.9 TDI @Amazing Jaagub.

Üsse geri döndüklerinde akıllarında hiçbir fikir yoktu. Sadece biraz dinlenmek ve yaralarını sarmak istiyorlardı. Radian Ali'ye neler yaşandığını anlattı ve grup odlarına çekildiğinde Ali, efeisot ile konuşmaya başladı:

"Onları bu kadar erken yollamamalıydım. Yanlış yaptım."

"Yaptığın hamle yanlış değildi ki bu senin hamlen bile değildi. Vakti geldiğinde ölümü durduramazsın Ali. Tıpkı yıllar önce yaşadığın gibi yine aynısı geldi başına ve yine elinden bir şey gelmedi.

"Yine de onların başına bu belayı ben açtım. Başından onları bu işe hiç bulaştırmamalıydım."

"Yine yanılıyorsun, onların kaderinde bu yazılıydı zaten. Sen sadece bir hedef verdin onlara. Yeterince acı yaşadın biliyorum ama Basghar durduğu yerde yok olmayacak. Onun senin yok etmen gerekiyor. Onların yardımlarıyla.

"Peki nasıl ustam söyler misin bana? Bunu nasıl yapmamı bekliyorsun? Elimizde silah da asker de yok."

"Yıllar önce de yoktu Ali. Ama sen buna rağmen başarmıştın. Devasa bir fabrikayı devirmiştik beraber."

"O zaman dostlarım yanımdaydı ve gençtim. Eski forumun parıltılı günlerinin ışığı üzerimdeydi hala. Şimdi ise kimsenin bakmadığı karanlık sayfaları olan bir kitaptan başkası değilim. Ama madem böyle olması gerekiyor, o zaman böyle olacak. Basghar'ı kendi oyununda yeneceğim."

Efeisot hiç beklemediği bir şeyi duymuş olmanın verdiği korku ile yerinden fırladı:

"Kimse bir turbozcuyu yirmi FPS PUBG Mobile'da yenemez."

"Kesin konuşuyorsun ustam. Kader ve yazgı nereye gitti birden?"

"İmkansız bir şeye güveniyorsun şu an. O yirmi FPS bilgisayarlarda normal bir oyuncu oyun oynayamaz."

"Ya oynarsam?"

"800x600'de oynuyorlar be adam delirdin mi!"

"Ben kararımı verdim ustam. Onu böyle yeneceğim.

Sabah olduğunda tüm grup Ali'nin söyleyeceklerini dinlemeye oturmuştu. Bir süre sonra Ali yanında yedi tane bilgisayarla geldi ve konuştu:

"Bu saatten sonra üç ay hiç durmadan PUBG Mobile oynayacağız. Özel turboz bilgisayarlarında ve 800x600 çözünürlüğünde. Ve böylece düşmanımızın köklerine ineceğiz.

"Ustam lafını bölmek gibi olmasın ama 60 FPS değil mi?" dedi proton kafasındaki kulaklığı ile bilgisayarlara boş boş bakarken.

"Hayır 20 FPS sabit."

"Arkadaşlar ben galiba hala Jaguub'un gitarının etkisindeyim değil mi? Yirmi FPS demedi değil mi? İnsanın midesi bulanır be. Ustam...ustam gitmeyin...bırakmayın bizi bilgisayarlarla. Ustam patlar falan sonra siz üzülürsünüz bak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldım çayımı, içerken okuyorum. Enfes oluyor.
Dipnot: İşsizlikten mükemmel (!) sanat yeteneğimi konuşturmaya çalıştım. Nasıl olmuş? :D
IMG_20210311_130014.jpg

Geri
Yukarı