INTERNAL_POWER_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

MzBag

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, mavi ekran hatası alıyorum. Mini dump dosyalarını ekledim. Bilgisi olanlar bakabilirse sevinirim.

Sistem özellikleri;

Ryzen 5 600X
MSİ B550 Gaming Plus
FSP 850W Gold
PNY 32 GB 3600 RAM
Evga RTX 2060

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünü 7C56v16 sürümüne güncelleyin.

Hızlı başlatma özelliğini kapatın. Büyük ihtimalle bu sorun yaratıyordu diye düşünüyorum.

"DISM" aracını uygulayabilirsin.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Sanal bellek özelliğini kapat ve sistemi yeniden başlat. Sistem açıldıktan sonra sanal bellek özelliğini tekrar aktif hale getirin.

Ekran kartına overclock yaptıysan OC işlemini geri çekmelisin.

Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldır ve 466.47 sürücüsünü kurun.

DDU rehberi.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

Sürücü linki.

Dediklerimi uyguladıktan sonra mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşın. Eğer sorun çözülürse belirtmeyi unutmayın.

@283156

Merhaba, normalde bir sorun yoktu. Bugün çıktı ortaya. RAM'lerin yerini değiştirdikten sonra düzeldi. Ancak kısa süre sonra yine başladı. Şimdi farklı kasadaki RAM'leri söküp taktım ve sorun tamamen kalktı. Sanırım diğer RAM'lerde bir problem var. Siz attığım dosyalara bakabildiniz mi? Hatalar RAM'le ilgili diye düşünüyorum.

@283156

İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Sistem şu an sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor. BIOS güncelledim, tekrar eski RAM'leri taktım ancak yine hatalar almaya başladım. Diğer RAM'leri yeniden taktım ve yine sorun yok. RAM'leri aldığım incehesap firmasına mesaj attım, servis için onlara göndermemi istediler. Bakalım süreç nasıl olacak göreceğiz.

Geri
Yukarı