Internet altyapısı mevcut olmasına rağmen görünmüyor

Baristik

Femtopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Birkaç aydır yaşadığım altyapı sorununu anlatmak istiyorum belki bir çözümünü bileniniz vardır diye.
Hatay'da yaşıyorum ve deprem nedeniyle başka bir eve taşındım fakat orada internet altyapısı yoktu ama yeni taşındığım yerin yakınına bir konteyner kent ve hastane kurulduğu için bizim sokağımızdan da geçen bir fiber altyapısı döşendi ve bize de geleceği söylendi. Yaklaşık 2 ay önce de bu altyapı tamamlandı ve taşındığım eve daha önceden Türk Telekom'a yaptığım 'altyapı talebi oluştur' işleminden güncelleme bilgisi geldi ve kurulum yapmaya geleceklerini söylediler. Kurulumu yapmaya gelen çalışan bize bağlayacakları internetin fiber altyapıdan olmadığı normal altyapıdan olduğu söylendi ve bizim fiberi almamızın 'hayal' olacağını söyledi -gercekten öyle dedi- o altyapının bizim için yapılmadığını söyledi. O gün adam geldiğinde yağmur yağdığı için yapamadı kurulumu ve yarın geleceklerini soylediler. 2-3 gün hava şartları kötü olduğu için ertelediler. Hava düzelince de altyapımızın olmadığını gerekçe göstererek başvurumuzu iptal ettiler.

Hikaye böyle arkadaşlar binalar ile sokak arası da öyle cok uzak değil. Binalar dibinde sokağın bize bağlamamalarının sebebi ne olabilir? Bir şekilde bağlatabilir miyim bu fiberi. Fiber olmazsa bile normal altyapıdan bağlasınlar bari yeter zulüm çekiyorum Superbox'tan aylardır. 16Mbps'ye bile razıyım 5Mbps'i zor görüyorum hatta akşam 8'den sonra internet sitesi bile açamıyorum.

Hocam daire girişinde kutu var mı daire içinde ya da.

Binanın özel kutusu yok sanırım. En azından bina dışında ve girişte göremedim. En üst katta olma ihtimali var mıdır? Ayrıca sokaktaki elektrik direğinde bir kutu gördüm ne işe yarıyor bilmiyorum. Konu hakkında bilgim sınırlı kusura bakmayın.

Şu siteden altyapı sorgulaması yapar mısın goknet altyapı sorgulama.

Direkteki kutu nedir evin içine internet kablosu geliyor mu?

Şu siteden altyapı sorgulaması yapar mısın goknet altyapı sorgulama.

Direkteki kutu nedir evin içine internet kablosu geliyor mu?
Geliyor olması lazım çünkü daha önce bu binada ADSL internet bağlatmıştı kuzenlerim hatta depremden sonra da biz bir müddet kullandık bu interneti fakat sonra kestiler. Kesiş o kesiş bi daha gelmedi. Altyapı sonuçlarını yüklüyorum

Geliyor olması lazım çünkü daha önce bu binada ADSL internet bağlatmıştı kuzenlerim hatta depremden sonra da biz bir müddet kullandık bu interneti fakat sonra kestiler. Kesiş o kesiş bi daha gelmedi. Altyapı sonuçlarını yüklüyorum
Ayrıca daha önce de burada altyapı hiç yok görünmesine rağmen bağlanmıştı internet yani depremden sonra gitme gibi bir durum yok.

Dosya Ekleri

• resim_2024-05-06_200335948.png
    resim_2024-05-06_200335948.png
    14,1 KB · Görüntüleme: 11
Bu sonuca göre altyapı yok hocam boş portda olmayabilir belki Türk Telekom bölge müdürlüğüne gidip bilgi almak lazım.

Bu sonuca göre altyapı yok hocam boş portda olmayabilir belki Türk Telekom bölge müdürlüğüne gidip bilgi almak lazım.
Anladım teşekkürler. Peki bu fiber altyapının bize gelme durumu kolay bir işlem mi yoksa maliyeti çok olur mu şirkete yönelik (Altyapının bizim binaya gelme maliyeti).

Bir yere fiber kablo çekilmesi, o konumdaki binalara altyapının geleceği anlamına gelmiyor. Ne zaman o fiber kablonun bir lifi binanıza gelir, o zaman altyapı gelmiş demektir.

Muhtemelen sizin binanızda sadece xDSL altyapı var. Port olmadığı için de sorgulama sayfalarında gözükmüyor...

Bilemiyorum hocam vallahi gelirse gelir Türk Telekom bölge müdürlüğüne gidip bilgi almak lazım fiber gelince zaten daireye turuncu kablo çekiyor Türk Telekom.

Bir yere fiber kablo çekilmesi, o konumdaki binalara altyapının geleceği anlamına gelmiyor. Ne zaman o fiber kablonun bir lifi binanıza gelir, o zaman altyapı gelmiş demektir.

Muhtemelen sizin binanızda sadece xDSL altyapı var. Port olmadığı için de sorgulama sayfalarında gözükmüyor...
Teşekkürler. Bir bölge müdürlüğüne gitmek lazım o zaman.

Bilemiyorum hocam vallahi gelirse gelir Türk Telekom bölge müdürlüğüne gidip bilgi almak lazım fiber gelince zaten daireye turuncu kablo çekiyor Türk Telekom.
Teşekkür ederim yardımların için yakın zamanda bölge müdürlüğüne gitmeye çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı