Çözüldü İnternet altyapısı nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PaulBey

Femtopat
Daha fazla  
İnternetimizin fiber mi ADSL mi veya VDSL olduğunu nereden öğreniyorduk? Şimdiden teşekkürler.

Ağ özellikleri: Turkcell Superonline.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber zaten kendini belli eder. Eve optik kablo gelir. 24 Mbps üzeri VDSL'dir.

Gecikmeye bakılırsa VDSL2 gibi. Ama kablosuz bağlantı sağladığınız için emin değilim.

Hayır, Ethernet kullanıyorum ama Modem Arayüzü'nü kurcalarken şöyle bir şeyler karşılaştım;

1628779624112.png

1000MBPS destekliyenler genelde fiber oluyor diye biliyorum yanlış hatıralmıyorsam.
Modem arayüzünden ya da müsteri hizmetlerini arayın.
Paneli kurcaladım ama net olarak fiber, adsl veya vdsl yazan bir yer bulamadım. Burayı buldum burada işaretlediğim yerde, sayıların sonunda @ işareti var ve fiber yazıyor. Sizce?
1628779985836.png

Son düzenleme:
Hayır, Ethernet kullanıyorum ama modem arayüzü'nü kurcalarken şöyle bir şeyler karşılaştım;

Eki Görüntüle 1135729
1000MBPS destekliyenler genelde fiber oluyor diye biliyorum yanlış hatıralmıyorsam.

Modem ile bilgisayar arasındaki bağlantı o.

Paneli kurcaladım ama net olarak fiber, ADSL veya VDSL yazan bir yer bulamadım. Burayı buldum burada işaretlediğim yerde, sayıların sonunda @ işareti var ve fiber yazıyor. Sizce?
Eki Görüntüle 1135731

Sanırım fiber. Bakım sekmesine gelebilir misiniz?

Fiber zaten kendini belli eder. Eve optik kablo gelir. 24 Mbps üzeri VDSL'dir.
İnternet hızım hakkında bir konu açmıştım, kısaca internet hızım değişken. Speedtest'ten 100MBS çıkıyor ama dün Speedtest'ten tekrar test yaptığımda 900 çıkmıştı. Bende pek anlayamadım hocam. Ama modem panelinde Ethernet kısmında 1000MBS destekliyor olarak gözüküyordu.
Modem ile bilgisayar arasındaki bağlantı o.

Sanırım fiber. Bakım sekmesine gelebilir misiniz?

Evet, geldim.

Yeni konular

Geri
Yukarı