İnternet bağlantısı kopma sorunu

Seda08

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle telefonum İphone 5c. Sorun şu, evin içinde belirli noktalarda modem ile mutfak arasında mesela 3 duvar olduğu için zor çekiyor ancak herhangi bir bağlantı kopması olmuyor. Sadece herhangi bir video açtığımda ise bu bağlantı kopuyor ve wifi ile bağlanan herkeste internet gidiyor. İphone hariç başka telefonla video açınca kopma yaşanmıyor. Bu sadece benim telefonda değil başka İphonelarla da test ettim ve durum aynı. İphone hariç telefonlarda bağlantı kopma sorunu yok. (Samsung, Lg, Htc). Sorun ne olabilir, İphone çok fazla mı veri çekiyor da kopuyor yardımınızı bekliyorum.

Güncel.

Modem kaynaklı bir sorun da olabilir farklı bir modem ile deneme imkânınız var ise deneyin. (Mümkünse farklı marka olsun.)
Dediğiniz gibi sorun olsa, tüm telefonlar Wifi bağlantısını koparmaz mı ? Dediğim gibi sadece İphonelar da oluyor. İphone bu bağlantıyı koparınca tüm herkeste kablosuz bağlantı gidiyor bu İphone kablosuz bağlantısından kaynaklanıyor diye düşünyorum.

Dediğiniz gibi sorun olsa, tüm telefonlar Wifi bağlantısını koparmaz mı ? Dediğim gibi sadece İphonelar da oluyor. İphone bu bağlantıyı koparınca tüm herkeste kablosuz bağlantı gidiyor bu İphone kablosuz bağlantısından kaynaklanıyor diye düşünyorum.
Tamam modem İphone ile bir sorun yaşıyor ve bu da modemden kaynaklı olabilir dedim.
Bir lokantaya gidip oradaki kablozuz ağa o İphone ile bağlanıp test edin yine herkeste bağlantı kopacak mı?
Eğer ki kopmuyorsa dediğim gibi farklı marka bir modem ile evinizdeki ağı test edin.

Ancak lokanta gibi büyük yerlerde çekim kuvveti modemin daha kuvvetlidir. Onu koparmaya gücü yetmeyecektir. Ama ev ortamında kısa zamanda deneyip bakacam.

Ancak lokanta gibi büyük yerlerde çekim kuvveti modemin daha kuvvetlidir. Onu koparmaya gücü yetmeyecektir. Ama ev ortamında kısa zamanda deneyip bakacam.
Lokanta deyince sanırım büyük otellerin lokantarını anladınız. :) (Evet büyük otellerin kurumsal sistemleri var hizmet kalitesi açısından.)
MADO gibi yerlerde test edin. (Veya komşunuzun modemini kullanma imkânınız var ise onunla da test edebilirsiniz.)
Oralarda da TTNET, SUPERONLİNE, VB. tarafından verilen standart modemler kullanılıyor.
Evinizdeki modemlerden farklı değiller.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı