İnternet bağlantısı sürekli kopuyor

skerty

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, sorunum internetim her 30dk da bir kopmasış. Ayarlardan sorun gidericisinden yeniden başlattığımda bu sorun düzeliyor ama tekrar yarım saat sonra internetim kopuyor. Kablolarda vs. sıkıntı yok yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem arayüzünden altyapınızın ne kadar hız desteklediğini görebilirsiniz. TTNET kullanıyorsanız, http://192.168.1.1 sitesine girin. Kullanıcı adına "admin", parolaya "turktelekom" yazın.Tabii eğer bilgileri değiştirmediyseniz. Sonra yeni şifre belirlemeden "geç" e tıklayın. Oradaki bilgileri burada paylaşın. Ona göre yorum yaparız.

Evdeki tüm cihazlarda mı kopma yaşıyorsunuz, yoksa sadece bilgisayarınızda mı? Başka bir cihaz ile kablolu bağlantı kurup bağlantının stabilitesini denediniz mi? Bağlantı gittiği zaman modemin ışıklarında bir değişme oluyor mu?

Evdeki tüm cihazlarda mı kopma yaşıyorsunuz, yoksa sadece bilgisayarınızda mı? Başka bir cihaz ile kablolu bağlantı kurup bağlantının stabilitesini denediniz mi? Bağlantı gittiği zaman modemin ışıklarında bir değişme oluyor mu?

Evet evdeki tüm cihazlarda kopma oluyor kopma olduğunda modemin diğerleri mavi yanarken 'internet' kısmı kırmızı yanıyor.

Bu durumda burada çok yardımcı olabileceğimiz bir durum olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimalle hat değerlerinizi bile paylaşsanız çok bir şey yapamayız. ISS ile görüşmeniz gerekmekte. Eğer hat değerlerinde bir sorun yoksa modem sorunlu olabilir. Isındığı zaman bağlantı kaybı yaşıyor olabilir. Mümkün böyle şeyler. SNR Margin değerleriniz çok düşükse hız düşürülerek çözüme ulaşılabilir. Bundan daha fazlasının buradan tavsiye edilemeyeceğini düşünüyorum. Kesinlikli İnternet Servis Sağlayıcınız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Hat değerlerini atar mısın modeminin marka ve modelini internette aratarak hat değerlerine nasıl ulaşabileceğini bulabilirsin.
TP-Link AC1200 VC220-G3u modem modeli hat değerlerinide paylaştım
Ekran Görüntüsü (8).png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı