İnternet bağlantısı var görünüyor ama kullanılamıyor

Makaleler
3
Yer
Mersin
YouTube'da video izliyordum durduk yere bağlantı gitti. Ethernet simgesi normal görünüyor ama internete erişim yok. Antivirüsü sildim, etherneti silip tekrar kurdum yine aynı. Modem arayüzüne de giremiyorum. Kablosuz bağlantı kullanılıyor onda problem yok ama ethernet üzerinden erişim sağlayamıyorum.

Ethernet kablonuzun iki ucunu da kontrol edin, çıkartıp tekrar takın, bazı yazdıklarınızı anlamasam da kabloda sorun var gibi bir tarifiniz var.

Ethernet kablonuzun iki ucunu da kontrol edin, çıkartıp tekrar takın, bazı yazdıklarınızı anlamasam da kabloda sorun var gibi bir tarifiniz var.
Bu nasıl bir saçmalık anlamıyorum. Kasa sabit, kablo sabit... Kabloyu çıkartıp sertçe geri soktum ve bağlantı düzeldi. Yani kasayı ve kabloyu yerinden oynatacak hiçbir şey olmadığı halde sorun kablo çıktı ve 1.5 saat bununla uğraştım.

RJ45 jakları kabloya iyi çakılmamış olabilir, yada uçlar modeme iyi oturtulmamış olabilir, olağan şeyler. Genelde modem arayüzüne giremiyorsanız kabloda bir sorun olduğuna işarettir, en azından ben hep bu şekilde karşılaştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı