İnternet bağlı fakat hiçbir şekilde kullanılamıyor

BurakDejonte

Centipat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Kablolu bağlantı kullanıyorum. İnternete bağlı olarak gözükmesine rağmen ne web tarayıcı kullanabiliyorum ne de Steam vs. gibi uygulamalar açılıyor. Yani internet var diyor fakat yok. Bunu bilgisayarı her açtığımda LAN yuvasını değiştirerek çözüyorum fakat temelli bir çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Kablolu bağlantı kullanıyorum. İnternete bağlı olarak gözükmesine rağmen ne web tarayıcı kullanabiliyorum ne de Steam vs. gibi uygulamalar açılıyor. Yani internet var diyor fakat yok. Bunu bilgisayarı her açtığımda lan yuvasını değiştirerek çözüyorum fakat temelli bir çözüm bulamadım.

Adaptör kaynaklı bir problem olabilir.

Bana yazılımsal gibi geliyor.Çünkü LAN değiştirdiğimde sorun çözülüyor.Mesela LAN 1'e takılıysa alıp 2,3,4 sırayla deniyorum sadece 1 tanesinde tutuyor😆.Ama bu tutturduğum LAN yuvası her seferinde değişiyor.🤔Önerilerinizi dikkate alıp deneyeceğim.(Wi-Fi da sorun yok)
Bana yazılımsal gibi geliyor.Çünkü LAN değiştirdiğimde sorun çözülüyor.Mesela LAN 1'e takılıysa alıp 2,3,4 sırayla deniyorum sadece 1 tanesinde tutuyor😆.Ama bu tutturduğum LAN yuvası her seferinde değişiyor.🤔Önerilerinizi dikkate alıp deneyeceğim.(Wi-Fi da sorun yok)
Bu kısmı etkinleştirip yeniden başlatınca baplanıyor.Ama temelli bir çözüm arıyorum, aşırı saçma bir durum.

Bu kısmı devre dışı bırakıp tekrar çalıştırınca bağlanıyor.Ama temelli bir çözüm arıyorum, aşırı saçma bir durum.

Dosya Ekleri

• 15995004980708742678322082818831.jpg
    15995004980708742678322082818831.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Mevcut ethernet sürücüsünü silip restart yap. Açılırken otomotik bir sürücü yükler. Onunla dene. Olmadı Intel driver yöneticisini indirip kur
Buradan. Bunun güncellediği sürücüyle dene. O da olmadı dediğim gibi kablolar düzgün görünse de RJ45'ler aşınmış olabilir onları değiştir bir daha dene. Daha ne deyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı