İnternet Cafe için tek internet yeter mi?

Dohc Vtec

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba bir arkadaşım internet Cafe açmayı düşünüyormuş, bunların herbirine 2-3TB HDD takıp hepsine tek tek oyunları kurması mı gerekiyor yoksa başka bir şekilde ana bilgisayardan hepsine aynı anda kurma gibi bir şans var mı? Tam olarak nasıl işliyor sistem? Dükkana tek 1 internete mi bağlanıyor? Birçok bilgisayarda oyun oynarken ping sorunu olmaz mı?

Not; rica ediyorum bilgisi olanlar yazsın sadece, sanırım böyle oluyor, ping olur sanırım gibi yorum tarzı değil de şu kadar kapasiteli HDD takıp şu Cafe programını kullanılamalı, şu modem kullanılmalı, gibi bilgi içeren cevaplar alabilirsem sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her bilgisayarda ayrı ayrı HDD olmaz bir tane ana server olur ve diğer tüm bilgisayarlar oraya bağlanır verileri ordan alır. Yani dosyalar ana sunucuya yüklenir diğer bilgisayarlar sunucuya erişim sağlar veri depolamazlar. İnternet için de bir tane servis sağlayıcıyla görüşüp uygun altyapıyla internet çekilir örneğin Türknet ile anlaşırsın Türknet dükkana kendi altyapısını çekip internet kafelerde kullanılmak üzere hızlı ve pingi düşük internet verir, bu tür aboneliklerde aynı zamanda özel hizmete de sahip olursunuz herhangi bir sorunda ulaşabileceğiniz ve size bakım yapacak teknik servis olur. Standart ev tipi altyapılarda hız ne olursa olsun internet kafe için uygun bağlantı sağlayamazsınız çok sıkıntılı olur. Yönetici program olarak da Akınsoft iyidir firmayla iletişime geçip bilgi alırsınız zaten onlar kurulum felan yapacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Network boot yaparsin, kutuphaneler de boyle calisir.
Bilgisayarlar acilista kendi diskinden degil networkteki bir adresten isletim sistemini calistirir. Tek upsate ile tum cihazlari degistirirsin.
Programlar da ayni sekilde calistirilabilir.
QoS ayari olan modemlerde trafigi daha guzel dagitabilirsiniz. Ornegin internet sitelerine erisimi daha hizli ya da oyun oncelikli gale getirebilirsiniz.
Kac cihaz varsa hesap edip ona gore paket alinmali, o kisimlari ben de bilmiyorum. Yani standart bir kafe kullanicisi ne hizda internet ile tatmin oluyor o kisim tecrube istiyor, o da bende yok.

Network boot yaparsin, kutuphaneler de boyle calisir.
Bilgisayarlar acilista kendi diskinden degil networkteki bir adresten isletim sistemini calistirir. Tek upsate ile tum cihazlari degistirirsin.
Programlar da ayni sekilde calistirilabilir.
QoS ayari olan modemlerde trafigi daha guzel dagitabilirsiniz. Ornegin internet sitelerine erisimi daha hizli ya da oyun oncelikli gale getirebilirsiniz.
Kac cihaz varsa hesap edip ona gore paket alinmali, o kisimlari ben de bilmiyorum. Yani standart bir kafe kullanicisi ne hizda internet ile tatmin oluyor o kisim tecrube istiyor, o da bende yok.
Kendi diskinden degil derken server gibi mi ? Cihazlar serverden mi CPU, GPU kullanacak yoksa her masa için kasa şart mı?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı