İnternet çok yavas

narberalgamma

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Geçenlerde 100 Mbps internet bağlattım ve hattım 84 Mbps destekliyor. En fazla modemde eski olduğu için hızı pek problem yapmadım Wi-Fi 2.4 ile bugün Ethernet kablosu taktım PC'ye yine 38 Mbps'nin üstüne çıkmıyor modemler mi alakalı acaba bugün modemde aldım elime geçince onunla bakacağım ama böyle hızları almaya devam edersem iptal edeceğim modem TP-Link TD-W9970

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber olarak bağlattım diye biliyorum altyapımda fiber var.
Modem eski demiştiniz; muhtemelen VDSL'dir. Markası modelini belirtirseniz kesin bir kanıya varabiliriz. Zaten "Hattım 84 Mbps destekliyor" demeniz VDSL, yani santrale kadar telefon hattı üzerinden bağlandığınız anlamına gelir. "Altyapımda fiber var" da diyorsunuz ama ya VDSL ya fiber bağlantınız var. Eve ya da apartmana gelip ayrı kablo çektiler mi acaba? Apartmansa giriş ya da bodrum katta büyük bir kutu koymuş olmaları lazım.

Modem eski demiştiniz; muhtemelen VDSL'dir. Markası modelini belirtirseniz kesin bir kanıya varabiliriz. Zaten "hattım 84 Mbps destekliyor" demeniz VDSL, yani santrale kadar telefon hattı üzerinden bağlandığınız anlamına gelir. "altyapımda fiber var" da diyorsunuz ama ya VDSL'ya fiber bağlantınız var. Eve ya da apartmana gelip ayrı kablo çektiler mi acaba? Apartmansa giriş ya da bodrum katta büyük bir kutu koymuş olmaları lazım.

Modeli belirtmiştim tekrar söyleyeyim TP-Link TD-W9970 bildiğim kadarıyla var apartmanın pano odasında olması lazım ve oraya giriş yok kilitli oluyor genelde ve o gün çalıştığım için mesaj olarak geldiler interneti bağladılar gibi bir mesaj aldım hani VDSL olsa 84 Mbps olarak görünmez diye düşünüyorum bağlatırken 100 Mbps verseler ve 37 38 alsam bir anlamı kalmıyor tekrar 35 Mbps'ye geçerim o zaman öyleyse.

Son düzenleme:
Modeli belirtmiştim tekrar söyleyeyim TP-Link TD-W9970 bildiğim kadarıyla var apartmanın pano odasında olması lazım ve oraya giriş yok kilitli oluyor genelde ve o gün çalıştığım için mesaj olarak geldiler interneti bağladılar gibi bir mesaj aldım hani VDSL olsa 84 Mbps olarak görünmez diye düşünüyorum bağlatırken 100 Mbps verseler ve 37 38 alsam bir anlamı kalmıyor tekrar 35 Mbps'ye geçerim o zaman öyleyse.
Pardon, modem modelini görmemişim; ama bu model ADSL/VDSL modemi. Demek ki şu andaki bağlantınız da VDSL. Tarife 100 Mbit, hattınız teorik olarak 84 Mbit'i destekliyor, ama aldığınız hız ancak 37-38 Mbit. Ben de VDSL kullanırken hattım 55 Mbit destekliyor görünüyordu, aldığım hız 35 Mbit'i geçmiyordu, çünkü hızı yükselttiklerinde sürekli bağlantı kopuyordu. Telekomcular sizi fena yemiş. Bölgenizde muhtemelen fiber altyapı yoktur, ama siz yine de bir araştırın derim; varsa mutlaka fiber bağlatın.

Screenshot 2023-11-30 at 22-30-01 için İndir TD-W9970 TP-Link Türkiye.png

Pardon, modem modelini görmemişim; ama bu model ADSL/VDSL modemi. Demek ki şu andaki bağlantınız da VDSL. Tarife 100 Mbit, hattınız teorik olarak 84 Mbit'i destekliyor, ama aldığınız hız ancak 37-38 Mbit. Ben de VDSL kullanırken hattım 55 Mbit destekliyor görünüyordu, aldığım hız 35 Mbit'i geçmiyordu, çünkü hızı yükselttiklerinde sürekli bağlantı kopuyordu. Telekomcular sizi fena yemiş. Bölgenizde muhtemelen fiber altyapı yoktur, ama siz yine de bir araştırın derim; varsa mutlaka fiber bağlatın.

Eki Görüntüle 2036791

Hani yemiş olsalar yan bloktaki arkadaşım 100 Mbps internet kullanamazdı ben size şu ekranı atayım belki buradan bir şey çıkartırsınız. artı olarak v3 modelini kullanıyorum bunu değil

Dosya Ekleri

• 123aasd.jpg
    123aasd.jpg
    272,7 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Geri
Yukarı