İnternet dengesiz çalışıyor

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
İnternet hız testi yaptığım zamanlarda 38 Mbps çıkıyor iyi güzel dizi Instagram kısmına gelince hız yok denecek kadar az oluyor. Başka bir uygulamaya geçiyorum hız normal hızında devam ediyor ama öbürü öyle olmuyor. Bu işi anlamadım ben altyapıda mı bir sorun var internetteki bağlandığım sitelerin portlarına bağlanamadığım için mi tam böyle oluyor birisi yardımcı olsun Allah aşkına kafayı yemek üzereyim. Vallaha sınırsız cep telefonu internetim olsa kullanacağım onu o derece bıktım internetle uğraşmaya.

1699527423290.png

Mesela IDM ile indirme yapıyorum şu an dosyaların indirme hızları böyle. Kimi dosya yok denecek kadar az hızla iniyor bir tanesi çok iyi hızda iniyor. Bu evdeki tüm cihazlarda aynı. Genelde kardeşimin bilgisayarına bvağladığımda daha iyi hız alıyorum. (modeme en uzak olan bilgisayar o)

1699527546214.png

Modem hat değerlerim bunlar.

AC1200 kablosuz çift bantlı VDSL/ADSL modem router.

Model numarası. VC220-G3U

Modemini kullanıyorum.

Türk Telekom altyapısı ile TurkNet 35Mbps paketteyim şu anda 50Mbps paket ile Max 38 40Mbps değerler alıyorum 50Mbps paketi seçtiğimde 2Mbps daha fazla upload alıyorum sadece.

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül

Son düzenleme:
Bende bu sorunun cevabını merak ediyorilum 65 megabit download var lakin Instagram da vs açılmıyor sayfa yüklenmiyor modeme aç kapa yaptığım da 1,2 dakikalık kendine geliyor

İnternet hız testi yaptığım zamanlarda 38 Mbps çıkıyor iyi güzel dizi Instagram kısmına gelince hız yok denecek kadar az oluyor. Başka bir uygulamaya geçiyorum hız normal hızında devam ediyor ama öbürü öyle olmuyor. Bu işi anlamadım ben altyapıda mı bir sorun var internetteki bağlandığım sitelerin portlarına bağlanamadığım için mi tam böyle oluyor birisi yardımcı olsun Allah aşkına kafayı yemek üzereyim. Vallaha sınırsız cep telefonu internetim olsa kullanacağım onu o derece bıktım internetle uğraşmaya.

Eki Görüntüle 2008190

Mesela IDM ile indirme yapıyorum şu an dosyaların indirme hızları böyle. Kimi dosya yok denecek kadar az hızla iniyor bir tanesi çok iyi hızda iniyor. Bu evdeki tüm cihazlarda aynı. Genelde kardeşimin bilgisayarına bvağladığımda daha iyi hız alıyorum. (modeme en uzak olan bilgisayar o)

Eki Görüntüle 2008191

Modem hat değerlerim bunlar.

AC1200 kablosuz çift bantlı VDSL/ADSL modem router.

Model numarası. VC220-G3U

Modemini kullanıyorum.

Türk Telekom altyapısı ile TurkNet 35Mbps paketteyim şu anda 50Mbps paket ile Max 38 40Mbps değerler alıyorum 50Mbps paketi seçtiğimde 2Mbps daha fazla upload alıyorum sadece.

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül
Merhaba, yaşadığınız sorunla ilgili online işlem merkezinden destek kaydı oluşturmanızı rica ederim. Ekiplerimiz kaydınızı işleme alıp hattınızın kontrollerini sağlayacaktır.

Bende bu sorunun cevabını merak ediyorilum 65 megabit download var lakin Instagram da vs açılmıyor sayfa yüklenmiyor modeme aç kapa yaptığım da 1,2 dakikalık kendine geliyor.

Modem aç kapat ile keşke kendine gelse. TurkNet internetin yanına Türk Telekom'dan 2. interneti yanına alma düşüncem var açıkçası son zamanlarda. Bulunduğum bölgede altyapı zaten sıkıntılı Türk Telekom saha çalışanları ilgileniyor zaten halihazırda bununla. TurkNet olunca haliyle Türk Telekom müşteri hizmetlerine ben kendim ulaşamıyorum. TurkNet'ten destek kaydı açıyorum Türk Telekom saha çalışanlarını yönlendirsinler diye internetiniz son kaç demişti 10 mu 18 saat mi ne süredir sorunsuz çalışıyor gözüküyor destek kaydını kapatabilirsiniz diyor.

1699529931287.png

Az önce yaptım hız testini ve sonuç bu. Acaba böyle mi sorun gözükmüyor?

1699530490771.png

Amaaa modeme reset atıyorum nedense internet bir anda düzeliyor sonraki 18 20 saat boyunca %50 ihtimalle sorun yaşanmıyor. Kafayı sıyırmak üzereyim. Sırf bu yüzden o yerden yere vurduğumuz Türk Telekom'a geçmeyi düşünüyorum şu anda. Ya da Vodafone ikisinden birisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı