İnternet faturasındaki Tivibu cayma bedeli

socrat

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.
Ben 24 aylık Tivibu aboneliğimi, 11. ayında e-Devlet üzerinden iptal ettirdim. Bu ayki faturama cayma bedeli (onların tabiyle kampanyadan sağlanan avantajların bedeli) yansıtılmış. Ben de yine e-Devlet üzerinden bu bedelin iptali için tüketici hakem heyetine başvurumu yaptım.
Ancak kafama takılan şöyle bir durum var. Aynı fatura üzerinde hem Tivibu hem de internet aboneliğim bulunmakta. Tahmin edeceğiniz üzere hakem heyeti başvuruları kısa sürede karara bağlamadığından bu süre içerisinde cayma bedelinin de yansıtıldığı faturamı ödemezsem internetimin de kesilme ihtimali söz konusu. Sizce faturayı ödeyip hakem heyetinden gelecek kararı mı beklemeliyim, yoksa ödemeden süreci bu şekilde mi ilerletmeliyim?
Bu konuya hakim veya bu süreci yaşamış olan arkadaşlarımdan nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda fikirlerini rica ediyorum.

2 yıl üstü sözleşmeli abonelikler bedel olmadan fes edilebilir varandaşlık hakkınızdır bir gerekçe belirterek gakem heyetine başvurun.

Ek: Ruhi çenet videosunda öğrendim 2 yıl veya üstü sözleşmeler bedelsiz fes edilebilir.

2 yıl üstü sözleşmeli abonelikler bedel olmadan fes edilebilir varandaşlık hakkınızdır bir gerekçe belirterek gakem heyetine başvurun.

Ek: Ruhi çenet videosunda öğrendim 2 yıl veya üstü sözleşmeler bedelsiz fes edilebilir.

Tüketicinin korunması hakkında kanun 52. madde 4. fıkra.
Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.
Abonelik sözleşmeleri yönetmeliği 23. madde 3 fıkra.
Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren veya tüketicinin sözleşmeyi feshetmesini zorlaştıran bir yöntem belirleyemez.

Bu kanunları belirterek hakem heyetine başvurumu yaptım. Ancak benim ikilemde kaldığım konu bu değil. Çıkan fatura konusunda nasıl bir yol izlemeliyim?

Tüketicinin korunması hakkında kanun 52. madde 4. fıkra.
Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.
Abonelik sözleşmeleri yönetmeliği 23. madde 3 fıkra.
Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren veya tüketicinin sözleşmeyi feshetmesini zorlaştıran bir yöntem belirleyemez.

Bu kanunları belirterek hakem heyetine başvurumu yaptım. Ancak benim ikilemde kaldığım konu bu değil. Çıkan fatura konusunda nasıl bir yol izlemeliyim?
Bir şey olmaz haklı tarafsınız avukat veya size yardımcı kişiler ile kuruş para ödemedn fes edersiniz.

Hocam, benim iki yıllık aboneliğim var D-Smart'a acaba ücret ödemeden fes edebilir miyim?

Ben galiba meramımı anlatamadım. Ortada cayma bedeli yansıtılmış ve son ödeme tarihi belirtilmiş bir fatura var. Halihazırda başka bir konuda 1 Mart 2020 tarihinde yapmış olduğum başvuruyu 11 aydır henüz bir karara bağlamamış bir hakem heyeti varken bu sürecinde bu şekilde uzaması durumunda faturamı ödemediğim için internetimin kesilmesi ayrıca faturaya yansıyacak gecikme bedelleri, icra davaları vs... ile karşılaşmam söz konusu. Mantıklı olan bu faturayı ödemek mi ödememek mi?

Geri
Yukarı